“Koknese sporto” 54. pasākumā noskaidroti labākie 1 pret 1 basketbolisti

14.janvāra vakarā notika otrais basketbola mēneša, bet kopumā jau 54. “Koknese sporto” pasākums, kurā dalībnieki sacentās basketbola spēlē 1 pret 1. Nedaudz vairāk kā trīs stundu ilgumā 42 sportotgribētāji, kas sadalīti divās vecuma grupās (8. klase un jaunāki; 9. klase un vecāki), sacentās trīs dažādos konkursos.

Pirmajā pasākumā visi dalībnieki tika sadalīti grupās pa pieci vai seši un izspēlēja grupas turnīru viens pret vienu. Vecākajā grupā 22 spēlētāju konkurencē savās grupās uzvaras izcīnīja 1. Ralfs Eihentāls, 2. Kalvis Vaivads, 3. Niklāvs Vingris un 4. Andrejs Pavļenkovs. Savstarpēji salīdzinot, augstākā vietā ierindojās tie spēlētāji, kas ieguva vairāk uzvaru vai labāku iemesto un ielaisto punktu attiecību savās grupās. Tādējādi pēc papildkritērijiem Ralfs ieguva 1., bet Andrejs attiecīgi 4. vietu. Savukārt jaunāko un arī daiļāko (jā, tieši tā, šajā pasākumā piedalījās arī divas dāmas – Aiga un Beāte) 20 dalībnieku konkurencē savas grupas uzvarēja un augstākās vietas izcīnījas 1. Raivo Miķelsons, 2. Toms Škutāns, 3. Endijs Soldans un 4. Ritvars Dekteris.

Otrajā konkursā dalībnieki sacentās izslēgšanas turnīrā, kurā katrā nākamajā kārtā iekļuva tie sportisti, kas spēja ātrāk grozā iemest trīs un vairāk (atkarībā no konkursa kārtas) metienus – no groza apakšas, soda metienu un trīspunktienu, pa vidu vēl pārskrienot laukumu. Šajā konkursā visi dalībnieki sacentās vienkopus un šoreiz ātrākie, precīzākie un veiksmīgākie izrādījās mūsu pasākuma viesis no Skrīveriem – Nauris (1. vieta), Kalvis Vaivads (2. vieta) un Edgars Saulītis (3. vieta).

Trešajā un noslēdzošajā pārbaudījumā sportistus gaidīja 1 pret 1 basketbola izslēgšanas turnīrs, kuros dalībnieki tika izsēti, ņemot vērā grupu turnīra reitingu. Vecākajā grupā finālā satikās divi grupu uzvarētāji – Niklāvs Vingris un Andrejs Pavļenkovs. Pārliecinošu uzvaru finālspēlē un līdz ar to visā turnīrā izcīnījā ar 3. numuru izliktais Niklāvs, attiecīgi 2. vieta Andrejam. Savukārt mazajā finālā par 3. vietu ar 10. numuru izliktais Edgars Saulītis pārspēja vēl vienu grupas uzvarētāju, ar 1. numuru izsēto Ralfu Eihentālu. Tādējādi par lielāko pārsteigumu izslēgšanas turnīrā parūpējās tieši Edgars, kurš ceturtdaļfinālā uzvarēja vēl vienu grupas uzvarētāju Kalvi Vaivadu.

Jaunākajā grupā finālā iekļuva ar 1. un 2. numuru izliktie favorīti – Raivo Miķelsons un Toms Škutāns. Finālspēlē sīvā cīņā uzvaru svinēja Toms. Spēlē par trešo vietu jeb mazajā finālā ar 5. numuru izsētais Rinalds Kalniņš pārspēja Beāti Baroni. Beāte (11. numurs reitingā) kļuva par lielākā pārsteiguma autori mazajā grupā, ceļā uz pusfinālu no tālākās cīņas izslēdzot divus favorītus – kopvērtējuma līderi pēc pagājušā posma Ģirtu Jansonu un šī posma grupas uzvarētāju Endiju Soldanu.

Apkopojot visu trīs konkursu rezultātus, par labākajiem 1 pret 1 spēlētājiem šajā posmā kļuva Niklāvs Vingris (20 punkti), Andrejs Pavļenkovs (18 punkti), Edgars Saulītis un Kalvis Vaivads (pa 17 punkti). Tikai punkts līdz labāko trijniekam pietrūka Ralfam Eihentālam.  Mazāko cilvēku grupā šajā posmā pirmajā trijniekā iekļuva Toms Škutāns (22 punkti), Raivo Miķelsons (18 punkti) un Rinalds Kalniņš (14 punkti).

Savukārt mēneša kopvērtējumā lielāko cilvēku grupā līderos izvirzījušies Niklāvs Vingris (33 punkti), Ralfs Eihentāls (29 punkti) un Otto Bērziņš (25 punkti), bet mazākajā grupā par favorītiem kļuvuši Toms Škutāns (38 punkti),  Raivo Miķelsons (37 punkti) un Ģirts Jansons (26 punkti). Basketbola punktu krājumu mēnešā kopvērtējumam būs iespējams papildināt jau nākamajā pirmdienā (21. janvārī), kad, sākot no plkst. 18.00, sacentīsimies 3 pret 3 basketbola turnīrā un turpināsim noskaidrot meistarīgākos basketbola spēlētājus.

Didzis Bērziņš, KSC

Leave a Reply