“Koknese sporto” 53. pasākumā noskaidroti labākie basketbola snaiperi

7.janvāra vakarā notika 53. “Koknese sporto” pasākums, kurā dalībnieki sacentās par labāko basketbola metienu izpildītāju statusu un balvām. Nepilnu četru stundu ilgumā 32 sportotgribētāji, kas tika sadalīti divās vecuma grupās, sacentās trīs dažādos konkursos, kuros precizitāte metienos bija jāapvieno ar citām prasmēm, piemēram, ātrumu un izturību.

Visvairāk spēku prasīja pirmais konkurss, kurā četrās kārtās dalībnieki piedalījās augstas intensitātes trīs punktu mešanas sacensībā. Vecākajā grupā (9. klase un vecāki) 20 metēju konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Andrejs Grustāns, kurš ielozēto pretinieku konkurencē bija precīzākais visās četrās kārtās. 2. vietu, iegūstot pa divām 1. un 2. vietām, izcīnīja Niklāvs Vingris, bet 3. vietā ierindojās Otto Bērziņš, kuram divās 1. vietas un pa vienai 2. un 3. vietai. Savukārt jaunāko 12 dalībnieku konkurencē (8. klase un jaunāki) ļoti sīvā cīņā, tuvāko sekotāju apsteidzot tikai par puspunktu, uzvarēja Ričards Kukrevičs, 2. vietā Toms Škutāns, bet trešais, atpaliekot vēl tikai punktu, Ģirts Jansons. Jaunāko dalībnieku konkurencē cīņa bija īpaši sīva, par to liecina, piemēram, tas, ka , neraugoties uz divām uzvarām atsevišķās kārtās, ārpus medaļām (4. vietā) šoreiz palika Ričards Lācītis.

Otrajā konkursā dalībnieki sacentās izslēgšanas turnīrā, kurā katrā nākamajā kārtā iekļuva tie sportisti, kas trīs dalībnieku konkurencē spēja ātrāk iemest trīs metienus – no groza apakšas, soda metienu un trīspunktienu, pēc katra precīza raidījuma šķersojot laukumu. Lielāko cilvēku grupā šajā vingrinājumā ātrākie, precīzākie un veiksmīgākie izrādījās Raivo Miķelsons, kurš ar precizitāti pārsteidza pieredzējušākos konkurentus, Mikus Gabranovs un Andrejs Grustāns, bet mazāko konkurencē godalgotās vietas ieguva Ralfs Zilbereizens, Ralfs Kukrevičs un Kristers Bite.

Trešajā un noslēdzošajā pārbaudījumā sportistus gaidīja trīspunktu metienu izslēgšanas turnīrs, kuros dalībnieki tika izsēti, ņemot vērā iepriekšējo turnīru reitingu. Vecākajā grupā ļoti pārliecinoši turnīru aizvadīja ar 1. numuru izliktais Andrejs Grustāns, kurš finālā divu Jēkabpils basketbola skolas pārstāvju cīņā pārspēja ar 3. numuru izlikto Otto Bērziņu. 3. vietā ar 5. numuru izliktais Ralfs Eihentāls, kurš mazajā finālā pārspēja lielākā pārsteiguma autoru Denisu Akulu, kas savukārt ceturtdaļfinālā bija precīzāks par vienu no galvenajiem favorītiem Niklāvu. Jaunākajā grupā, jau ceturtdaļfinālā no cīņas izslēdzot galveno favorītu Ričardu Kukreviču un arī turpinājumā demonstrējot stabilu sniegumu, uzvaru svinēja Edgars Butāns. 2. vietā Ģirts Jansons, bet 3. Toms Škutāns. Arī šajā pārbaudījumā 4. pozīcijā Ričards Lācītis, kurš šajā konkursā aizvadīja pārliecinoši ilgākos dueļus.

Apkopojot visu trīs konkursu rezultātus, par labākajiem basketbola metējiem vecāko cilvēku grupā kļuva un Kokneses ‘šūtera’ statusu izcīnīja Andrejs Grustāns (23 punkti), Otto Bērziņš (17 punkti) un Ralfs Eihentāls (13 punkti). Tikai punkts līdz labāko trijniekam pietrūka Niklāvam. Savukārt mazāko cilvēku grupā pirmajā trijniekā iekļuva Ģirts Jansons (17 punkti), Toms Škutāns (16 punkti) un Edgars Butāns (15 punkti), bet dalītā 4. vietā abi Ričardi (Kukrevičs un Lācītis) ar 13 punktiem. Basketbola punktu krājumu mēnešā kopvērtējumam būs iespējams papildināt jau nākamajā pirmdienā (14. janvārī), kad, sākot no plkst. 18.00, sacentīsimies 1 pret 1 basketbola turnīrā un noskaidrosim individuāli meistarīgākos basketbola spēlētājus.

Didzis Bērziņš, KSC

Leave a Reply