KSC futbolisti izvirzās vadībā ANČTF

 

2018.gada nogalē norisinājās Aizkraukles novada čempionāta telpu futbolā (ANČTF) 1. posms, kurā veiksmīgi startēja Kokneses sporta centra futbolisti, uzvarot visās trīs spēlēs. Turnīram šogad pieteikušās piecas komandas un cīņā ar pagājušā gada čempioniem koknesiešiem iesaistīsies arī vienības Poila, Skrīveri, Aizkraukle un Rastafari/NEMO. Kopumā plānots aizvadīt 2 apļu turnīru, to izspēlējot 3 sabraukumos. Atgādināsim, ka šīs pašas komandas (vēl arī Lielvardē) sacentās arī pagājušajā gadā un KSC komanda izrāva uzvaru saspringtā cīņā, turnīra noslēgumā iegūstot tikpat punktus, cik abi sīvākie konkurenti – Poila un Skrīveri, bet izcīnīja uzvaru, pateicoties labākiem rezultātiem savstarpējās spēlēs.

Koknesieši šī gada turnīru iesāka ar spēli pret vienu no tradicionālajiem konkurentiem Skrīveriem. Spēle aizritēja līdzīgi, ar daudzām, aktīvām divcīņām, pārsvarā laukuma vidusdaļā. Raksturīgi turnīra ievadam abu komandu izpildījumā vēlēšanās un azarts visbiežāk guva virsroku pār meistarību, bet spēles rezultātu izšķīra viens vārtu guvums, kurā Andreja Pavļenkova 2. puslaika ievadā izpildīto stūra sitienu rezultatīvā sitienā ar galvu pārvērta Ilmārs Kalniņš! Atlikušajā laikā koknesieši iegūto pārsvaru kopīgiem spēkiem nosargāja un svinēja minimālu uzvaru ar 1:0, Jānim Ārendam savus vārtus atstājot sausā.

Otrajā spēlē KSC futblistiem pretī stājās Rastafari/NEMO vienība, un šī cīņa izvērtās krietni aizraujošāka, nekā gaidīts. Pagājušā gada turnīra pastarīši šogad demonstrēja saturīgu futbolu  un savā šī gada debijas spēlē pārsteidza pēc galveno konkurentu pieveikšanas nedaudz sagurušos koknesiešus. Pēc ātras izvirzīšanās vadībā jau spēlēs 1. minūtē turpmākā cīņas gaita Kokneses spēlētājiem izvērtās ļoti sarežģīta. Spēles pirmajā pusē traumu guva koknesiešu galvenais aizsardzības balsts Andrejs Pavļenkovs un uzvaru, pateicoties diviem izšķirošiem Ilmāra Kalniņa vārtu guvumiem, izdevās nodrošināt tikai mača izskaņā. Ilmārs sev noformēja hattrick jeb trīs vārtus vienā spēlē, bet vēl pa vārtiem pievienoja Kārlis Beikerts un Didzis Bērziņš, rezultātā KSC saspringta uzvara ar 5:4.

Savā dienas pēdējā spēlē Kokneses futbolisti sacentās ar Aizkraukli. Spēlējot bez traumu guvušā Andreja un iztiekot ar tikai vienu maiņu, komandas pieredzējušākajiem spēlētājiem acīmredzami pietrūka spēka pilnvērtīgai cīņai, tomēr posmu izdevās pabeigt godam – uzvara ar rezultātu 4:1. Divi vārti šajā spēlē Ilmāram Kalniņam, vieni Reinim Kuzmam, bet vēl reizi bumbu vārtos ievirzīja paši aizkrauklieši.

Citās spēlēs tradicionālie favorīti Poila un Skrīveri izcīnīja pārliecinošas un pat graujošas uzvaras pret Aizkraukli un Rastafari/NEMO, bet savstarpējā cīņā ar rezultātu 2:1 uzvaru izcīnīja Skrīveri. Līdz ar to pēc pirmā posma KSC futbolisti ir vienīgie, kas nav zaudējuši punktus un šobrīd ieņem 1. vietu turnīra tabulā. Savukārt koknesiešu uzbrukuma līderis Ilmārs Kalniņš ar 6 vārtu guvumiem izvirzījies rezultatīvāko spēlētāju galvgalī. Turnīra organizētāji Ilmāru arī izvirzīja balsojumam par 1. posma vērtīgāko spēlētāju. Balsojumā šoreiz populārāks izrādījās Skrīveru vārtsargs Artūrs Reidzāns, kurš arī aizvadīja veiksmīgu sabraukumu, vienā no spēlēm pat pamanoties gūt vārtus.

1.posmā Kokneses sporta centra sastāvā spēlēja Jānis Ārends, Kārlis Beikerts, Didzis Bērziņš, Ilmārs Kalniņš, Dmitrijs Krupenkins, Reinis Kuzmas un Andrejs Pavļenkovs. Paldies organizatoriem par veiksmīgi un pārdomāti veidotu turnīru un tiekamies 2. posmā jau 13. janvārī, kad Kokneses komandu gaida divas svarīgas spēles ar vēl vieniem tradicionālajiem konkurentiem un vasaras turnīra uzvarētājiem – Poilas futbolistiem!

Didzis Bērziņš, KSC

Leave a Reply