Vasaras biatlons pulcē 9 dalībniekus

Kaut kā sanācis, ka augusta sporta pasākumu kalendārā blakus sastājušies trīs “Koknese sporto” pasākumi pēc kārtas, pie tam 12 dienu laikā. 2.augustā mācījāmies disku golfu, 14.augustā mācīsimies spēlēt beisbolu, bet 6.augustā norisinājās vasaras biatlona pasākums, kurš notika projekta Nr.9.2.4.2./16/I/019 “Koknese – veselīgākā vide visiem” ietvaros. Pastāstīsim sīkāk, kā tur gāja.

Biatlons tradicionālā izpratnē ir ziemas sporta veids, kas sevī apvieno distanču slēpošanu un šaušanu, bet tā kā ziema ne visu gadu ir pieejama, tad šim sporta veidam ir daudz variāciju, kur slēpošana tiek aizstāta ar kādu citu pārvietošanās metodi – skriešanu, riteņbraukšanu, rollerslēpošanu u.c. Biatlona sacensību būtība ir tāda, ka sportisti veic noteiktu trases posmu līdz tiek līdz šautuvei, kur jābūt pēc iespējas precīzākiem, lai saņemtu mazāku soda laiku. Pēc tam trase tiek atkārtota un tā tik ilgi, kamēr ir veiktas visas šaušanas, kuru skaits ir atkarīgs no sacensību formāta.

Mēs šoreiz skrējām un šavām, pēc formāta ar divām šaušanām, tātad, kopā bija jāveic trīs trases apļi, pēc pirmā un otrā veicot šaušanu, bet pēc trešā – finišējot. Apļa garums bija apmēram 150 metru, kas ir ļoti neliels attālums, bet tā kā pasāķumā piedalījās sporta veida iesācēji, tad šis attālums bija pilnīgi pietiekams, lai visu būtu fiziski iespējams izdarīt.

Vispirms iesākām ar teorētisko ieskatu biatlonā, īpašu uzmanību pievēršot šaušanas daļai. Dalībniekiem bija iespēja izmēģināt šaušanu, tajā pašā laikā organizatoriem izvērtējot dalībnieku māku droši apieties ar gaisa šautenēm. Pēc tam tika iepazīts distances aplis un tika uzsāktas mini sacensības. 9 dalībnieki tika sadalīti 3 skrējienos, katram cenšoties uzrādīt pēc iespējas ātrāku laiku. Šoreiz ātrākais bija  Ingars Kļaviņš, kurš apsteidza Ilmāru Kalniņu un Otto Bērziņu, bet pārējie dalībnieki šoreiz bija mazliet lēņāki.

Pēc individuālajām sacensībām notika arī stafešu sacensības, kur visi dalībnieki tika sadalīti komandās pa trim. Šeit cīņa bija vēl aizraujošāka un dalībnieki atstāja daudz spēka, lai palīdzētu savai komandai finišēt pēc iespējas labākā vietā. Kopumā dalībnieki atzina, ka sporta veids ir ļoti interesants un aizraujošs. Solīja nākt arī nākamajā reizē un aicināt līdzi arī draugus.

Pēc pasākuma dalībnieki saņēma veicināšanas balvas no pasākuma vadītājiem, biedrības “Kokneses sporta veterānu klubs”. Biedrība saka lielu paldies arī Indulim Asarītim par palīdzību šautuves inventāra sagādāšanā un Kokneses sporta centram par stadionu.

Biedŗība “Kokneses sporta veterānu klubs”