Kokneses U-14 vecuma grupas vieglatlēti piedalās Latvijas čempionātā

6.jūnijā Ogrē norisinājās 2018,gada Latvijas čempionāts vieglatlētikā U-14 vecuma grupā, kurā piedalījās arī 7 jaunie sportisti no Kokneses. Gundegai Beķerei izdevās izcīnīt vienīgo godalgoto vietu, finišējot trešajā vietā 1000 metru distancē soļošanā.

1000 metru soļošanas distancē pavisam piedalījās divas koknesietes – bez jau pieminētās Gundegas, uz starta izgāja arī Patrīcija Bērzkalna. Gundegai trešajai vietai pietika ar 5:45.51, bet Patrīcijai ar 5:49.77 šoreiz 4.vieta. Abas sportistes sacensībām gatavoja treneris Viktors Ņuhtiļins.

5.klases skolnieks Henrijs Kalniņš startēja divās disciplīnās – 80 metru barjerskrējienā un augstlēkšanā. 80 m/b distancē Henrijs aizvadīa veiksmīgu priekšskrējienu un ar 13.43 sekundēm bija pietiekami, lai iekļūtu A finālā, lai plecu pie pleca mērotos ar spēcīgākajiem šī vecuma puišiem valstī. Finālā skrējiens nepadevās tik labs un sacensības tika noslēgtas 8.vietā. Vēlāk Henrijs devās uz starta augstlēkšanas sektorā, kur ļoti spēcīgā konkurencē tika galā ar 1.40 metru augstumu, ar ko šoreiz pietika dalītai 13.vietai. Uzvarētājs spēja pārlekt 1.54 metru ausgtumā novietotai latiņai. Šīs nedēļas sākumā Henrijs piedalījās arī Baltijas bērnu vieglatlētikas festivālā Jelgavā, kur bija labākais 2006.gadā dzimušo zēnu konkurencē 60 metru barjersprintā (10.25 s), izcīnīja 4.vietu bumbiņas mešanā (47.20 m), bet neveiksmīgas sanāca sacensības tāllēkšanā, kur ar 4.43 metriem bija par maz, lai kvalificētos finālsacensībām un beigās tika iegūta 9.vieta.

Pie 12.vietas 80 metru sprintā tika Ritvars Dekteris, kurš priekšskrējienā uzrādīja laiku 11.07 sekundes, kas deva vietu B finālskrējienā. Savā finālskrējienā Ritvaram 4.vietā, kas kopvērtējumā deva 12.vietu Latvijas čempionātā.

Vēl trīs mūsējie izgāja uz starta šķēpa mešanas sacensībās. Meiteņu konkurencē startēja Elza Lazdiņa, kura sacensībām bija kvalificējusies ar rezultātu 24.92 metri. Tā kā Elzai šāda līmeņa sacensībās šis bija pirmais starts, tad nelielais uztarukums neļāva parādīt savu labāko sniegumu – labākajā mēģinājumā šķēps tika raidīts 22.06 metrus tālu un sacensības tika noslēgtas 17.vietā.

Zēnu sacensībās startēja Alens Paļskis un Ričards Lācītis. Alens pirms divām nedēļām bija uzstādījis atzīstamu personīgo rekordu – 33.67 metri un iesildošie mēģinājumi parādīja, ka šajā dienā šķēps lido vēl tālāk. Tomēr sacensību uztraukums šoreiz patraucēja, tika pazaudēts brīvais ritms un sacensībās labākais ieskaitītais rezultāts bija 29.07 metri un 18.vieta. Ričarda personīgais rekords pirms sacensībām bija 28.06 metri un šajos mačos Ričards tika diezgan tuvu tam – škēps tika raidīts 27.28 metru attalumā, kas bija pietiekami 22.vietai. Jāņem vērā, ka sacensībās varēja startēt tikai normatīvus izpildījušie sportisti, kas nozīmē, ka sacensībās piedalījās tikai labākie U14 (2005. un 2006.g.dz.) grupas vieglatlēti.

REZULTĀTI

Vieglatlētikas treneris Dāvis Kalniņš

 

Leave a Reply