Par sniega dienu 2018

Pēdējos gados par tradicionālu sportisko pasākumu janvārī bija kļuvusi Pasaules sniega diena. Arī šogad šis pasākums tika plānots 21.janvārī, bet tā kā sniega sega bija ļoti plāna un nebija iespējams sagatavot trases slēpošanai, tad jau laicīgi sniega dienu pārcēlām uz 28.janvāri. Pastāstīsim, kad un kā ir plānota sniega diena šajā sezonā, pielāgojoties laika apstākļiem.

Šobrīd ir skaidrs, ka arī 28.janvārī Sniega diena nenotiks. Tā kā laika prognoze arvien ir mainīga un nepastāvīga, tad, kamēr nav sasnidzis pietiekami daudz sniega, lai varētu gatavot trases, mēs nevaram izteikt precīzas prognozes par to, kad varētu Sniega diena notikt. Bet mēs ļoti ceram, ka sniegs uzsnigs kaut uz dažām nedēļām, lai visiem būtu iespēja arī šaja sezonā izbaudīt ziemas priekus. Tātad sniega dienas datums tiks noteikts tad, kad būs sniegs. Papētot šobrīd pieejamo laika prognozi vairākām dienām uz priekšu, atliek secināt, ka ātrākais laiks, kad sniega diena varētu notikt ir 10.februāris, bet tas ir tikai pie nosacījuma, ja būs sniegs. Iespējams, pasākumu nāksies atlikt par vēl kādu laiku uz priekšu.

Šogad sniega dienas programmā plānotas jau ierastās aktivitātes – iesildošās stafetes, slēpošanas saensības un biatlona sacensības. Pēdējos gados cilvēki kļuvuši par aktīvākiem ziemas prieku cienītājiem un tāpēc arī Kokneses sporta centrs ir izveidojis jaunu pakalpojumu – slēpju nomu, lai iedzīvotājiem būtu iespēja izmēģināt slēpošanas priekus. Diemžēl plānās sniega segas dēļ Koknesē, joprojām nav iespējams izveidot trases un tamdēļ arī noma vēl nav oficiāli atvērta. Bet mēs ceram uz atbilstošiem laika apstākļiem, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt slēpot.

Kamēr sniega vēl nav pietiekami daudz, iesakām izmantot slidošanas iespējas slidotavā Tirgus laukumā, kur Kokneses novada domes Komunālā nodaļa ir sagatavojusi ledu, kuru ļoti aktīvi izmanto vietējie iedzīvotāji. Bet tuvākās slēpošanas iespējas ir Pļaviņu novadā (Jankas, Mežezers) un Madonas novadā (Smeceres sils).

Sniega dienas 2016 video atskats:

Raksts par sniega dienu 2017: ŠEIT

KSC

 

Leave a Reply