KNČ basketbolā 2017, statistikas analīze

Esiet sveicināti dārgie lasītāji! Kokneses novada basketbola čempionātā ir aizvadīta jau piektdaļa (4/20) spēļu un ir jau izveidojusies pirmā kaut cik vērtējamā statistika, kuru tad esmu nolēmis aplūkot un sniegt dziļāku tās analīzi. Sāksim ar komandu snieguma vērtēšanu.

 

Kā redzams augstāk esošajā bildē, tad katra komanda izceļās kādā citā no 19 statistikas rādītājiem. Picnic Team, kas aizvadījusi vienu spēli, šobrīd ir labākie trīspunktu metēji gan pēc iemesto skaita, gan pēc precizitātes, tiesa, precizitāte būtu vēl augstāka, ja brāļi Kalniņi nebūtu uzmetuši katastrofālo 0/11 no tālmetieniem. Tāpat Picnic Team ir labākie cīnītāji par uzbrukuma bumbām un arī vislabākie piespēlētāji ar 15 piespēlēm mačā, kas ir loģiski, jo sastāvs ir sabalansēts bez izteiktiem līderiem, kuri varētu uzņemties lielāku iniciatīvu un punktus gūt individuāli. Tāpat komanda dala pirmo vietu ar Beisi bloķētājos metienos, kā arī izceļas negatīvā ziņā ar lielāko kļūdu skaitu – 26 pa spēli. Aizkraukles komanda kā līderi ir vien uzsistajās piezīmēs ar 16 pārkāpumiem. Beisis bijis visaktīvākais divpunktnieku izpildē ar 68.5 metieniem ik spēli. Šeit gan liels nopelns ir Emīlam Višķeram, kurš pats izpilda apmēram trešdaļu no visiem šiem metieniem, pie reizes sev savācot ļoti daudz uzbrukuma bumbu. Beisis, jau iepriekšminēto argumentu dēļ, izceļas arī aizsardzības bumbu vākšanā un arī kopējo atlēkušo bumbu vākšanā, kur ir līderi ar 54.5 bumbām ik spēli. Beisim arī visvairāk pārtverto bumbu (11.5) un bloku (dalīta vieta ar Picnic Team). Radi un Draugi, kam ir ļoti liels uzbrukuma potenciāls tieši no tuvās distances un groza apakšas, atzīmējušies ar 61% divpunktu metienu rādītājā, realizejot 39 metienus. Radiem un Draugiem izdevies realizēt ar 11 soda metienus, kas ir labākais rādītājs starp visām komandām ,bet precizitātes ziņā (58%) komanda no soda līnijas ir gandrīz tikpat precīza kā Beisis. Visbeidzot komanda ir arī izcēlusies ar vislielāko efektivitati (93) un spējusi gūt arī visvairāk punktu – 101. Tiesa, līdz šim Radi un Draugi tikušies tikai ar Mareks Team, kam aizsardzība šajā turnīrā bijis īsts murgs – vidēji ielaisti 100.5 punkti, kas ir pārliecinoši traģiskākais rādītājs, tāpēc būs interesanti paskatīties, ko Radi un Draugi spēs likt pretī Beisim šo piektdien, kam tomēr ir augstvērtīgāks un pieredzējušāks sastāvs. Mareks Team izceļas trīspunktnieku izpildē (33.5 pa spēli), kur lielākie nopelni Jurģim Rēķim (15.5 trīnīši ik maču).

Tikmēr rezultatīvāko spēlētāju augšdaļā izvirzījies Otto Bērziņš un Didzis Bērziņš, kam seko Mikus Ievāns no Aizkraukles un Andrejs Grustāns no Beiša. Visticamāk, ka kāds no brāļiem Bērziņiem arī sezonas noslēgumā būs šī saraksta augšgalā, jo individuālā uzbrukuma potenciāls ir ļoti liels abiem. Īpaši noskaņots punktu gūšanā ir Otto, kurš pirmajās 40 spēļu minūtēs vēl nav atradis iespēju atdot kaut vienu rezultatīvu piespēli partneriem. Iespējams, ka ar viņiem par rezultatīvāko būtu varējis pacīnīties Grustāns, bet piezīmju pilnā pirmā spēle neļāva sakrāt kaut cik vērā ņemamus punktus pirmajā spēlē.

Tikmēr ļoti interesanta būs cīņa par labāko atlēkušo bumbu cīnītāju. Beiša torņi Grustāns un Višķers līdz šim izcēlušies pa abiem kopā ar 32 bumbām ik spēli, bet Didzis Bērziņš pirmajā mačā tika pie 27. Šaja rādītājā aktīvs arī Reinis Nungurs, kam vidēji 20 bumbas, bet tālāk seko piknika “garie” Pavļenkovs ar Gražuli.

Labāko piespēļu dalītāju ziņā vadībā izvirzījies universālais Andrejs Grustāns, kas iepriekšējā mačā izcēlās pat ar triple-double rāditāju, viņam vidēji 7 piespēles ik maču. Viņam seko Dāvis Kalniņš no Picnic Team ar 6 piespēlēm spēlē, bet tālāk labāko piespēlētāju sarakstā ar 4 piespēlēm Kristers Dardzāns no Mareks Team un Ilmārs Kalniņš no Picnic Team.

Pārtverto bumbu saraksta augšgalā atrodas divi līderi – Jurģis Rēķis no Mareks Team un Ilmārs Kalniņš no piknika, abiem pa 4 pārtvertām bumbām spēlē, 3.5 bumbas spēlē pratis nozagt Mikus Ievāns, bet pa 3 pārķertajām Otto Bērziņam, Uldim Bērziņam un Dāvim Kalniņam.

Labāko bloķētāju saraksta augšgalā negaidīti izvirzījies Ivars Gražulis, kurš šobrīd ir līderis ar 3 blokiem spēlē. Viņam seko Emīls Višķers no Beiša un Salvis Bērziņš no Aizkraukles ar 2 blokiem spēlē, bet Grustānam un Nunguram pa 1.5 blokam mačā.

Visbeidzot pēdējā pozitīvajā rādītajā, ko izdalam savā statistikā, efektivitātē labakais joprojām ir Didzis Bērziņš, kam 51 punkts. Pagaidām otro vietu saglabā Otto Bērziņš ar 38 punktiem, bet viņam krietni pietuvojies Andrejs Grustāns pēc lieliskā snieguma pedējā mačā un tagad nopelnījis 33.5 efektivitātes punktus spēlē. Tālāk ir diezgan liels attālums līdz nākamajiem efektīvākajiem – ceturto un piekto vietu ieņem Emīls Višķers un Reinis Nungurs ar 20 punktiem.

Un nu par salīdzinoši negatīvo statistiku – kļūdām un piezīmēm. Piezīmju ziņā pārleicinoši labākais ir Edgars Saulītis, kas ir spējis atstāt laukumu piezīmju problēmas dēļ abās spēlēs. Viņam seko komandas biedrs Salvis Bērziņš, Andrejs Grustāns, Jurģis Rēķis un Niklāvs Vingris ar 4 piezīmēm. Kļūdu ziņā līderis ir Mikus Ievans ar 7.5 kļūdām spēlē, viņam ar 7 kļūdām seko komandas 13 numurs un Mārtiņš Gražulis no Picnic Team, bet 6.5 reizes spēlē kļūdīties spējis Mareks Strautnieks.

Tas bija īsais statistikas pārskats. Ar visu jums interesējošo statistiku var iepazīties statistikas sadaļā atrodamajā Excel failā.

Otomārs Skaitlis, preses analītikas daļas darbinieks

Leave a Reply