Latvijas junioru un jaunatnes čempionāts Ventspilī

1.jūlijā, ap pulkstens 08:00, uz Ventspili devās Kokneses vieglatlēti, lai startētu Latvijas čempionātā U-18 un U-20 grupās. Pirmajā sacensību dienā, mūsu atlēti piedalījās tādās disciplīnās kā tālums, 100m skrējiens, lodes grūšanā un 4x100m stafetē. Otrajā dienā, Kokneses vieglatlēti izgāja uz starta trīssoļlēkšanā, 2000m kavēkļu skrējienā, 800m, vesera mešanā un diska mešanā.

U-18 grupā Koknesi pārstāvēja vien divi sportisti no Kokneses, 100m skrējienā Nauris Seļiverstovs, kuram nedaudz pietrūka, lai tiktu finālskrējienā un cīnītos par vietām, priekšskrējienā viņš noskrēja distanci 11,73s un kopvērtējumā palika 9.vietā, bet B finālskrējienā rezultāts 11,60s, un gala tabulā  10.vieta. Nauris piedalījās arī 800m skrējienā, kur viņš bija viens no līderiem, bet skrējiena burzmā tika piedzīvots kritiens un sportists no tālākās cīņas izstājās. 2000m kavēkļu skrējienā skrēja Līna Gražule, kura noskrēja 8:26,92s un ierindojās 4.vietā, abus sportistus sacensībām sagatavoja treneris Viktors Ņuhtiļins.

U-20 grupā, 100m skrējienā mūs pārstāvēja daudzsološais trīscīņnieks Ritvars Kļaviņš, pirmajā skrējienā viņš ar savu rezultātu diemžēl neiekļuva finālskrējienos (11,64s), jo pietrūka tikai viena simtdaļa, lai būtu starp astoņiem ātrākajiem. Ritvars palika 9.vietā, bet B finālskrējienā, lai noskaidrotu pārējās vietas ,Ritvars noskrēja otrais, ar rezultātu 11,75s un kopvērtējumā palika desmitais.

U-20 grupā tālumā, no Kokneses devās Ingars Kļaviņš, kurš bija apslimis, bet tā pat devās uz sacensībām. Ingars līdz piektajiem lēcieniem turējās godalgotajā 3.vietā ar rezultātu 6.31m, bet ar savu pēdējo mēģinājumu viņu no 3.vietas izsvieda Vladislavs Osipenko, kurš ar savu pēdējo lēcienu ierindojās pirmajā vietā (6,55m). Ingars bija pieteikts arī trīssoļlēkšanai, bet pirmās sacensību dienas beigās viņš dabūja traumu un viņam nācās izstāties no sacensībām.

Trīssoļlēkšanā U-20 grupā, mūs pārstāvēja Ralfs Eihentāls, kurš bija pretendents uz godalgoto vietu un viņš pārliecinoši pārspēja savus konkurentus un uzrādīja rezultātu 13,71m, Ralfam ispējams bija arī tālāks lēciens , bet viņš pārkāpa nedaudz pāri atspēriena dēlītim. Līdz ar šo sasniegumu Ralfs ir kļuvis par divkārtēju Latvijas čempionu trīssoļlēkšanā U-20 grupā. Ralfs plāno arī piedalīties Latvijas čempionāta pieaugušajiem un labot savu personisko rekordu, varbūt pat pārvarot 14 metru robežu.

Pēdējais vieglatlēts U-20 grupā,  kurš bija pretendents uz godalgotajām vietām gandrīz visās disciplīnās, kurās piedalījās (lodes grūšana, vesera mešana, diska mešana) bija Reinis Nungurs. Reinis lodes grūšanā ar rezultātu 15,60m, kas viņu neapmierināja, ierindojās godalgotajā 1.vietā, vesera mešanā Reinis ar rezultātu 43,70m ierindojās 2.vietā, bet diska mešanā ar rezultātu 43,35m 5.vietā.

Kokneses vielgātlēti startēja arī 4X100m stafetē (Reinis Nungurs, Ritvars Kļaviņš, Ingars Kļaviņš, Ralfs Eihentāls), bet diemžēl viņiem neizdevās stafetes maiņas un viņus diskvalificēja no sacensībām. Visus U-20 sportistus startam sagatavoja treneris I.Lulle.

LČ U20, U18 JAUNIEŠI

LČ U20, U18 JAUNIETES

LČ U20, U18 JUNIORES

LČ U20, U18 JUNIORI

Ingars Kļaviņš, KSC

Leave a Reply