Kokneses novada sporta svētki 2017 – kāpēc obligāti jāierodas?

17.jūnijā norisināsies jau ceturtie Kokneses novada sporta svētki. Skaitlis nav liels, un tas ir krietni mazāks nekā pārējos Kokneses novada pagastos sporta svētku sakarā, bet tradīcija ir iesākta un tā ir jāturpina. Šoreiz painformēsim par to, kāda būs sacensību programma un kāpēc ikvienam vajadzētu mēģināt ierasties uz sporta svētkiem un izmēģināt kādu no svētku sportiskajām daļām.

1. iemesls – sacensību programma

Sacensību programma ir šoreiz ļoti dažāda, bet pielāgota ļoti daudzu profilu sportistiem un dalībniekiem. Centrālais sporta veids būs pludmales volejbols, kurš reizē būs arī KNAČ 3.posms. Šis sports būs saistošs ne tikai pašiem spēlētājiem, bet arī skatītājiem, jo sporta veids ir skatāms un cīņas solās būt ļoti saspringtas. Spēles sāksies jau 10:00. No komadu sporta veidiem šoreiz šāds piedāvājums – futbols bērniem līdz 13 gadiem (plkst. 10:30), dinamiskais un demokrātiskais frīsbijs (12:30) un tradicionālais strītbols (16:00). Strītbola spēļu starplaikos notiks arī veiklības konkursi.

Bez komandu sportiņiem piedāvājumā arī vairāki individuālie sporta veidi un pārbaudījumi. PIe sporta veidiem pieskaitāma velo foto orientēšanās (plkst. 10:30, kur šoreiz būs sagatavots jauns un atjautīgs uzdevums dalībniekiem. Lai dalībnieks paspētu izmēģināt arī ko citu no sporta svētkiem, tad maršruts šoreiz būs diezgan īss, bet dinamisks un aizraujošs. Būs arī jauns sporta veids – krosmintons (plkst. 11:00), kuru šogad iepazinām arī vairakos pasākumos Koknesē. Individuāls rakešu sporta veids, viegli apgūstams un spēlējams arī āra apstākļos. Jau no paša rīta sāksies arī pārbaudījumi šautriņu mešanā (plkst. 10:00) un zābaka mešanā (plkst. 10:00), kuri kļuvuši jau par īpaši tradicionāliem mūsu sporta svētku elementiem. Ap plkst. 13:00 plānots 2.atklātais Kokneses čempionāts Akmens-šķēres-papīrs spēlē un visdrīzāk šajā gadā savu pērnā gada titulu mēģinās aizstāvēt Niklāvs Vingris. Ap plkst 14:00 notiks 3:3 spēka spēļu turnīrs, kur komandai trīs cilvēku sastāvā vajadzēs sacensties pret citām komandām dažādos spēka vingrinājumos. Kādos? tas būs noslēpums visiem līdz pat sacensību sākumam. Un vēl, ņemot vērā dienas programmu un to, kā tā norisēs, iespējams piedāvāsim vēl kādu ekspress konkursu vai pārbaudījumu, kurā varēs tikt pie dažādām balvām.

2. iemesls – balvas par uzrādītajiem rezultātiem

Esam sagatavojuši daudz dažādas praktiskas, noderīgas un garšīgas balvas visiem tiem, kas iekļūs godalgoto sarakstos. Tā kā sporta veidu klāsts ir dažāds, tad ļoti liela iespējamība, ka pēc iespējas plašāks būs apbalvojamo loks un pēc iespējas vairāk cilvēku tiks pie savām balvām.

3.iemesls – laika prognoze

Lai gan lielu karstumu nesola un arī saules stari starp mākoņiem parādīšoties diezgan neregulāri, tomēr lietus lāses netiek solītas. Protams, līdz sestdienai daudz kas var pamainīties šajā sakarā, tomēr solītie apmēram +20 grādi ir ideāla gaisa temperatūra visas dienas sportošanai, tāpēc to vajadzētu izmantot. Protams, cerēsim arī uz to, ka saule tomēr būs un sildīs 🙂

Ko mēs vēl iesakām? Iesakām sestdien atrast laiku, lai ierastos sporta svētkos un pasportotu nedaudz nenopietnā sportiskā gaisotnē. Noteikti iesakām ņemt līdzi draugus vai radus vai kaimiņus vai visus kopā un apmeklēt kaut vienu no sporta svētku sporta veidiem un pārbaudījumiem.

Teo Rakstītājs, KSC preses daļa

Leave a Reply