Kokneses vieglatlēti startē Aizkrauklē, Ogrē un Rīgā

Vispirms 9.maijā Aizkrauklē norisinājās Aizkraukles sporta skolas reģionālās sacensības skolām U-20 un U-18 vecuma grupām, kur piedalījās arī diezgan liels Kokneses vieglatlētikas nodaļas dalībnieku skaits. U-20 vecuma grupā junioriem Kokneses vidusskolas pārstāvji uzvarēja 7 no 11 disciplīnām. Reinis Nungurs, kurš šobrīd trenējas Murjāņu sporta ģimnāzijā, bet savas vieglatlēta gaitas uzsāka Koknesē, uzvarēja diska mešanā, šķēpa mešanā un lodes grūšanā, Andrejs Grustāns atzīmējās ar uzvaru vesera mešanā, Ingars Kļaviņš pievienoja uzvaru tāllēkšanā, bet Mareks VIļums izcēlās ar uzvaru 400 metru skrējienā. 100 metru skrējienā 3.vieta Ritvaram Kļaviņam, bet trīssoļlēkšanā 2.vieta Ralfam Eihentālam. Visbeidzot koknesieši triumfēja arī 4×100 metru stafetes skrējienā, kur uzrādīja rezultātu 46.5 sekundes. Stafetes skrējienā piedalījās Ritvars Kļaviņš, Ingars Kļaviņš, NIklāvs Vingris un Reinis Nungurs.

U-20 vecuma grupā juniorēm mums dalībnieču nebija, bet U-18 vecuma grupā ar labu sniegumu izcēlās Nauris Seļiverstovs, kam divas otrās vietas ar labiem rezultātiem – 100 metros ar 11.5 sekundēm otrā vieta, bet 400 metros ar 54.5 sekundēm piekāpās vien Oļegam Kozjakovam, kurš ir vadošais jaunais daudzcīņnieks Latvijā, uzrādot fantastiskus rezultātus visās desmitcīņas disciplīnās. 1500 metru skrējienā 2.vieta Kristiānam Ornicānam. U-18 vecuma grupā jaunietēm 1.vieta 1500 metru skrējienā Patrīcijai Eidukai ar ļoti atzīstamu rezultātu – 5:22, bet Līnai Gražulei 2.vieta 3000 metru soļošanā.

Sportistus sacensībām gatavoja treneri Igors Lulle, Viktors Ņuhtiļins un Ingus Eiduks.

REZULTĀTI

12. un 13.maijā Ogrē norisinājās Latvijas Universiādes sacensības vieglatlētikā, kur piedalījās arī vairāki koknesieši. Ar divām zelta medaļām izcēlās Ilmārs Kalniņš, kam zelts trīssolī ar 14.22 metriem un zelts arī 4×100 metru stafetes skrējienā, kur startēts Latvijas Universitātes  komandas sastāvā. Ilmārs gan stafetei tika pieteikts tikai pēdējā mirklī un pēc aculiecinieku stāstītā, sācis vilkt skriešanas naglenes vien tajā brīdī, kad atskanējis starta šāviens, kas nozīmē, ka nagleņu uzvilkšanai Ilmāram bija vien apmēram kādas 30 sekundes. Ilmārs stafetes kociņu saņēma kā pirmais un pozīciju saglabāja līdz pat finiša līnijai, rezultāts 44.61 sekunde. Ilmāram arī 4.vieta tāllēkšanas sacensībās ar rezultātu 6.52 metri, šoreiz problēmas sagādāja atsperšanās vieta, kurai tika pārkāpts piecos no sešiem gadījumiem.

Ar jaunu un lielisku jaunu personisko rekordu 100 metru sprintā izcēlās Ritvars Kalniņš, kurš izcīnīja savu pirmo medaļu Latvijas mēroga sacensībās, ierindojoties trešajā vietā ar rezultātu 11.10 sekundes. Ritvars bija lielisks arī 200 metru skrējienā, kur spītējot lielam pretvējam un skrienot pa neērto sesto celiņu, gandrīz atkārtoja savu sasniegumu 100 metros. Šoreiz Ritvaram 23.03 sekundes un 4.vieta, no trešās vietas atpaliekot vien 2 sekundes simtdaļas. Ritvars startēja arī 4×100 metru stafetes skrējienā LSPA komandas sastāvā un šoreiz 4.vieta ar pieticīgu rezultātu – 45.89 sekundes.

Pie zelta medaļas 5000 metru skrējienā tika Jānis Višķers pārstāvot LU, bet vienīgā Kokneses dāma šajās sacensībās Agnese Vilcāne, startējot sķēpmešanā iedzīvojās traumā un pie rezultāta netika.

REZULTĀTI SIEVIETĒM

REZULTĀTI VĪRIEŠIEM

Ritvara 100 metru finālskrējiens

Ritvara 200 metru finālskrējiens

Kamēr studenti sestdien sacentās Ogrē, tikmēr Rīgā norisinājās E.Jēkabsona kauss vesera mešanā, kur startēja arī spēcīgākais Kokneses vesermetējs Andrejs Pavļenkovs, kurš uzrādīja rezultātu virs 60 metru atzīmes – 61.70 metri. Ar to bija pietiekami 3.vietas izcīnīšanai, piekāpjoties vien saviem draugiem un ilgajiem cīņu biedriem – Aināram Vaičulenam un Igoram Sokolovam.

REZULTĀTI

Informāciju sagatavoja KSC preses nodaļas vieglatlētikas apskatnieks Teo Rakstītājs

Leave a Reply