Veiksmīgi aizvadītas pirmās veloorientēšanās/rogaininga sacensības Koknesē

Meklējot jaunus ceļus un pieeju potenciālajiem sportiskajiem koknesiešiem, Kokneses sporta centrs nolēma uzrīkot ko vel nebijušu Koknesē – velo orientēšanās un rogaininga sacensības komandām, un šoreiz tas nostrādāja – uz sacensībām ieradās daudz vēl līdz šim Kokneses sporta centra pasākumos neredzētu seju un izmantoja šo piedāvāto iespēju – azartiskā gaisotnē uz velosipēda izbraukt pa Kokneses pagasta teritoriju un iepazīt tā apkārtējo skaistumu. Pavisam 23 dalībnieki piedalījās, kas kopā veidoja 12 komandas.

Līdz pulksten 10:00 gaidījām dalībniekus, lielākā daļa bija laicīgi, vien daži aizmāršīgākie ieradās ar nelielu nokavēšanos, bet paspēt jau beigās paspēja. Vispirms visi tika iepazīstināti ar sacensību noteikumiem un norisi – katrai komandai noteiktā laika limitā bija jāveic pēc iespējas ražīgāks brauciens, atzīmējoties pēc iespējas vērtīgākos kontrolpunktos, lai savāktu lielāko punktu summu. Svarīgi arī laicīgi atgriezties sākumpunktā, jo par katru nokavēto minūti pienācās bargs sods – 3 punktu atņemšana. Pie tam šoreiz atzīmēšanās punktos notika ar fotofiksācijām, kas bija pierādījums, ka komanda tur patiešām bija.

Sāksim šoreiz ar pašiem mazākajiem – bērniem līdz 13 gadu vecumam bija sagatavota atvieglota maršruta karte, kas nesķērsoja A6 autoceļu un šajā grupā piedalījās divi dalībnieki – Kristers Bite un Kristers Stičinskis. Abiem šoreiz bija viegls uzdevums, jo jāsacenšas ar nevienu citu nebija, bija tikai jātiek līdz finišam, ko puikas arī braši paveica – tika atrasti visi 10 kontrolpunkti un arī uztaisītas foto fiksācijas, par ko arī abi saņēma medaļas un balvas.

Pieaugušo grupā startēja 11 komandas, kas priekš pirmās reizes ir ļoti labs rādītājs, bet cerams uz nākamo posmu būs jau vairāk dalībnieku. Šajā grupā dalībniekiem tika piedāvāti 56 kontrolpunkti, kuri visi laika limita dēļ nebija reāli apmeklējami. Līdz ar to komandas ķērās katra pie savas stratēģijas, lai savāktu pēc iespējas vairāk punktu, jo maršruta variācijas bija ļoti daudz un gandrīz katrai komandai arī bija savs individuāls maršruta risinājums.

11.vieta šoreiz Allai Svečikovai un Jānim Matušonokam, kuri 90 minūšu laikā atrada 14 kontrolpunktus ar kopējo summu 52. Par 12 punktiem viņus apsteidza Lauris Miķelsons, kas tika galā ar 15 kontrolpunktiem un ieguva 70 punktus, bet kavējuma dēļ zaudēja 6 punktus un summā 64 punkti.

9.vietā Krista Štrausa un Ilmārs Kalniņš, kuriem summā 70 punkti ar atrastiem 16 kontrolpunktiem. 8.vietā Elīza Matušonoka un Natālija Zeica, kurām izdevās sameklēt 19 kontrolpunktus ar kopējo summu 84. 7.vietā ar 88 punktiem ierindojās Lauma Āre un Lelde Āre, kuras atrada 19 kontrolpunktus.

Sešinieku atklāja Laila Kalniņa un Sigita Lazdiņa, kas trasē devās pat trijatā – Sigita trasē līdzi ņēma savu bērniņu, kas netarucēja būt pietiekami ātrām un 21 kontrolpunktā izdevās nopelnīt 94 punktus. Par punktu priekšā finišēja Ingus un Ineta Vēži, kas ar 21 kontrolpunktu savāca 95 punktus.

Trešo un ceturto vietu šoreiz dalīja divas komandas – Edgars un Juta Miglāni savāca 99 punktus, kas bija tikpat cik Lienei Krupenkinai un Andrim Kublickim. Jāpiebilst, ka arī Liene ar Andri distanci veica ar pavadoni, mazo Kristiānu, kurš bija pietiekami pacietīgs un palīdzēja vecākiem nopelnīt bronzas medaļas.

Visbeidzot pirmās divas vietas bija atravušās diezgan tālu priekšā pārējiem – pēc apmeklēto punktu skaita un arī summas. 2.vietā ierindojās Agne Matušonoka un Edgars Glāznieks, kuri pa 25 kontrolpunktiem savāca 112 punktus, bet uzvarētāju godā šoreiz Inga un Jānis Ziediņi, kas ar 25 kontrolpunktiem šoreiz sasummēja 117 punktus, kas arī bija labākais rādītājs no visiem.

Paldies visiem dalībniekiem par atbalstu piedalīšanās veidā, tiksimies nākamajos sportiskajos pasākumos Koknesē!

Teo Rakstītājs, KSC reģionālo sporta pasākumu apskatnieks un analītiķis

 

Leave a Reply