Kokneses florbolisti sezonas noslēgumā izcīna sudraba medaļas

Ar fināla spēli Valmieras olimpiskajā sporta centrā tika noslēgta Latvijas florbola čempionāta 2.līgas 2016./2017.gada sezona. Tajā piedalījās arī Kokneses komanda, kas finālā tomēr bija spiesta atzīt Limbaži/Impar komandas pārākumu, piekāpjoties ar 6:9.

Šajā sezonā Koknese turnīru iesāka 2.līgas Vidzemes zonā, regulārajā sezonā cīnoties visnotaļ veiksmīgi, ierindojoties 2.vietā uzreiz aiz Limbažiem, bet savstarpējās spēlēs dalot punktus uz pusēm. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 2-0 tika pieveikta Ķekava, bet otrajā kārtā sīvā sērijā ar 3-2 tika pieveikta Tērvetes komanda, kas deva ceļazīmi uz finālu, kur bija jātiekas ar Limbažu spēlētājiem.

Koknese uz finālu bija ieradusies ar 13 laukuma spēlētājiem, bet Limbaži pretī lika 4 pilnas maiņas jeb 20 spēlētājus. Spēle iesākās labā tempā un komandas ļoti mobili pārvietojās pa laukumu, izveidojot vairākas vārtu gūšanas iespējas. Kādā no pretuzbrukumiem Kokneses spēlētāju Niklāvu Vingri neatļauti kavēja metiena brīdī, par ko tika piespriests soda metiens, kuru pats Niklāvs arī meistarīgi realizēja, trāpor vārtu devītniekā. Drīz pēc tam Limbaži rezultātu izlīdzināja, bet pēc neilga brīža Kristaps Briedis atkal atjaunoja pārsvaru Koknesei, noslēdzot labu reidu pa laukuma centru. Koknese labi kontrolēja spēli, izmantojot savas stiprās puses un 3:1 spēles 13.minūtē panāca Raivis Kurnigins, kurš meistarīgi izlīda no aizvārtes un raidīja bumbiņu vārtu tīklā. Līdz perioda beigām Limbaži pietuvojās, kad 18.minūtē 3:2 panāca Edgars Balsis.

Pēc pārtraukuma turpinājās sīva cīņa ar līdzīgu tempu abu komandu izpildījumā. Vispirms jau 21.minūtē 4:2 ar otrajiem vārtiem spēlē panāca Kristaps Briedis, bet pēc minūtes limbažnieki jau atkal bija gandrīz blakus – 4:3. Izlīdzinājums tika panākts 29.minūtē, kad otro reizi spēlē precīzs bija Toms Zilberts. Limbaži turpināja ļoti ātru spēli, kas balstījās uz orgnizētu presingu un ātrām piespēlēm, kas piespieda Kokneses spēlētājus nogurt mazliet, kā rezultātā ik pa reizei mūsējie aizsardzībā nespēja izsekot pretinieku manevriem un vārtsargam Vitālijam Lubgānam nācās bieži glābt pēc brīviem metieniem. 34.minūtē vadību Limbažiem panāca Kristers Kampāns, kurš noslēdza plašu saspēli pa Kokneses aizsardzības zonu.

Pēdējā periodā izšķīrās spēles liktenis. Limbaži turpināja spēli ar 2.trešdaļas beigu aktivitāti, bet Koknese turpināja savu spēli, cenšoties spēlēt uz līderiem. Tomēr limbažnieku regulārās maiņas un augstais temps neļāva pietiekami atgūt spēkus īsajās nomaiņās Kokneses spēlētājiem, un Limbaži izveidoja vairākus vārtu gūšanas momentus. 4:6 44.minūtē panāca Andis Pekšs, kurš tika atstāts vartu tuvumā pavisam viens pēc soda izspēles, bet pēc 20 sekundēm mūsējo apjukumu aizsardzības zonā vārtu guvumā pārvērta limbažnieki – 4:7. Rihards Krauklis pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, lai uzmundrinātu savējos un sakārtotu spēli, kas uz laiku arī izdevās, līdz 52.minūtē mūsējo kļūmi aizsardzībā izmantoja Limbažu spēlētāji – 4:8. Savus pēdējos vārtus Limbaži guva 55.minūtē, bet līdz spēles beigām rezultātu mazliet cienīgāku padarīja Deniss Ždanovs un Kristaps Briedis, kuri bija pa reizei precīzi. Gala rezultāts 6:9.

Šis bija Kokneses komandas augstākais sasniegums Latvijas florbola čempionātā. Iepriekš labākie sasniegumi bija 2014. gadā un 2015.gadā, kad tika iegūtas bronzas medaļas. Sveicam komandu ar šo lielisko sasniegumu un novēlam saglabāt komandu arī nākamajā sezonā.

Šajā sezonā Kokneses komandas sastāvā spēlēja: Gatis Egle, Raivis Kurnigins, Niklāvs Vingris, Rihards Krauklis, Kristaps Briedis, Ivo Kokins, Nauris Ezerlīcis, Deniss Ždanovs, Edgars Ancelāns, Kristaps Ādamsons, Lauris Rāviņš, Valdis Padoms, Andrejs Pavļenkovs, Mārtiņš Briška, Kaspars Židovs, Vitālijs Lubgāns, Nauris Korklišs, Lauris Karlušas un Dāvis Krištops.

Pēcspēles komentāri no abu komandu pārstāvjiem

Teo Rakstītājs, KSC

 

Leave a Reply