Patrīcija Eiduka Pasaules čempionātā labākā no Latvijas

Ja lielākajai daļai no jauniešiem ziema asociējas ar mācībām un skolu, tad 17 gadus jaunajai Patrīcijai Eidukai ziema varētu asociēties ar slēpošanu, sacensībām un smagu darbu. Patrīcija aizvadītā mēneša nogalē un šī mēneša sākumā piedalījās pasaules čempionātā distanču slēpošanā un Skandināvijas kausā. Abās sacensībās Patrīcija uzrādīja labāko sniegumu no Latvijas slēpotājām.


Pasaules čempionātā distanču slēpošanā, kurš norisinājās Somijā, Lahti, Patrīcija piedalījās sprinta sacensībās. Jaunās slēpotājas rezultāts bija labākais ne tikai starp Latvijas pārstāvēm, bet gan labākais no visām Baltijas valstu dalībniecēm. Patrīcijas laiks, kurā tika pievarēta distance – 3:28.31 tas bija 56. ātrākais laiks no 107 dalībniecēm. Taču svarīgi piebilst, ka dalībnieces, kuras uzrādīja ātrāku laiku, bija krietni vecākas par Patrīciju. Jaunākās dalībnieces, kuras atradās augstākā vietā bija dzimušas 1995. gadā.

Madonā ”Smeceres sila” trasē notikušajā Skandināvijas kausa trešajā posmā, Patrīcija piedalījās trijās sacensībās – 1km sprintā, 5km klasikā un 10km iedzīšanā. Vislabākais rezultāts 1km sprintā, kurā izcīnīta 38. vieta. Iedzīšanā Patrīcija ieguva 46. vietu, savukārt klasikā – 53. vieta. Arī šajās sacensībās lielākā daļa sāncenšu bija par Patrīciju pieredzējušākas slēpotājas.

Pati Patrīcija par aizvadīto pasaules čempionātu sacīja šādus vārdus: ”Šis bija mans pirmais pasaules čempionāts, un ar to tas arī bija īpašs. Protams, tās sajūtas ir neaprakstāmas. Šausmīgi daudz līdzjutēju no dažādām pasaules valstīm, kā arī pasaulē ātrākie slēpotāji, kad iedvesmo trenēties vēl un vēl, lai sasniegtu vēl labākus rezultātus distanču slēpošanā.”

REZULTĀTI

Titulbilde: www.infoski.lv

Gustavs Grīslis, KSC

Leave a Reply