Bērziņam, Kalniņam un Asmusam kopā 49, Koknesei bronza

Pērnā gada novembrī cīņas Aizkraukles novada atklātajā basketbola čempionāta uzsāka Kokneses komanda. Šogad tika aizvadītas pusfināla un fināla spēles, pēc kurām noskaidrojās, ka Kokneses komandai turnīra noslēgumā pienākas kauss par 3.vietu.

Uz pusfināla spēli devos 12.janvārī, kad jau bija uzsnidzis kārtīgs sniegs, un uz spēli ierados pēdējā brīdī, jo visu dienu pavadīju slēpošanas trasēs, iemēģinot savu jauno slēpju komplektu, kuru man uzdāvināja brālēns Zigimunds Skaitlis, kad bija atbraucis ciemos uz nu jau sen pagājušo 31.decembri. Atšķirībā no jaunības dienām, kad uz skolu gāju un slēpoju ar vieniem un tiem pašiem zābakiem, tad tagad slēpošanai ir atsevišķs zābakpāris un slēpes ar vairs nav no koka, bet gan no smalkas plastmasas un sver arī krietni mazāk nekā mans iepirkumu maisiņš pirms spēlēm ar atspirdzinošajiem dzērieniem – sulām, limonādēm, minerālūdeņīem. Jaunais slēpju komplekts mani tā aizrāva, ka nemanīju kā paslīd viss dienas laiks un knapi paspēju uz spēli. Šoreiz pat aizmirsu uzgriezt kādu spicu aplīti pa ASC stāvlaukumu (tas tāpat nebūtu īsti iespējams, jo laukums bija parbāzts).

Kā jau ierasts, iekārtojos C sektora labajā pusē, uztaisīju pārbaudes – bloknots – check, sula – check, brilles – check, mars un snickers – check, mētelis salocīts – check, deguns izšņaukts – check.

Koknesei trūka trīs svarīgu vīru – pirmkārt jau Didzis Bērziņš, kurš bija aizņemts Rīgā, Jānis Andrejevs, kam problēmas sagādāja izlavīšanās no IGKV internāta 14.istabas vai arī sāpes kājā un Tomass Gercāns, kam asas sāpes potītē ļāva vien saģērbties uz spēli, bet jau uz iesildīšanos, Tomass tā arī neieradās.  Tikmēr Policijas komandas spēlētāji ieradās vien 6 vīru sastāvā.

Spēle iesākās ļoti līdzvērtīgi, abām komandām gūstot punktus līdzīgi. Koknese gan mēdza biežāk pārkāpt noteikumus, kas ļāva policistiem gūt punktus no soda līnijas, bet Koknesi uz priekšu vilka Grustāns, kurš gan otrās ceturtdaļas vidū saņēma personīgo piezīmi uzbrukumā, kura viņam bija jau trešā un līdz ceturtdaļas beigām Andrejs bija spiests skatīties spēli no malas. Uzreiz gan jāteic, ka ļoti nasks Grustāna personīgo piezīmju uzskaitē bija viestiesnesis, kurš atrada ļoti skrupulozas nianses, kurās parādīt Andrejam, ka viņš ir spēlējis ārpus noteikumu rāmja.

Trešā ceturtdaļa iesākās ar +2 Policijai. Policija spēlēja ļoti interesantu aizsardzību, sedzot zonu ar īpašu koncentrāciju uz groza apakšu. Bieži koknesieši tika aicināti izdarīt tālmetienus, sedzot lielā attālumā, bet jauno puiku uztraukums un maza pieredze, kā arī varbūt ne tā labākā spēles diena neļāva būt trāpīgiem no tālienes, bet groza apakšā pret masīvākajiem pretiniekiem izlauzties bija grūti.

Īsumā, trešās ceturtdaļas beigu daļā Policija panāca pat 15 punktu pārsvaru, jo ļoti labi izmantoja Kokneses nesapratni aizsardzībā. Viestiesnesis ar veiklu gaisa pūtienu savā supersvilpē piesķīra Grustānam ceturto un pēc tam sekojošo tehnisko piezīmi, pēc kā Andrejs devās uz ģērbtuvēm, atstājot Koknesi bez tās rezultatīvākā spēlētāja. Ceturtajā ceturtdaļā Koknesei padevās vairāki mazi izrāvieni, bet neviens no tiem neturpinājās pietiekami ilgi, lai apdraudētu Policijas uzvaru. Līdz ar to beigās zaudējums ar 12 punktiem un spēļe pret Veterāniem otrdienas vakarā par 3.vietu. Grustāns 19 minūtēs sameta 19 punktus, bet 17 pievienoja Korekovs, kurš iebombardēja 5 trīnīšus.

17.janvārī man bija parasta diena, nestāstīšu sīkumus, jo mana ikdienas rutīna ir tipiska un īpaši nemainās, un jā – es biju visu dienu slēpošanas trasēs joprojām testējot Zigimunda dāvātās slēpes. Pa dienu mani sasniedza ziņas par aizkulišu spēlēm, kurās tika iesastīti vairāki abu komandu basketbolisti. Veterāni ļoti iebilda par Didža Bērziņa dalību mačā, uz ko reaģēja arī Didzis un pieprasīja konsekvenci arī otrā – Veterānu nometnē. Līdz ar to Veterāniem bija jāiztiek bez sava centra spēlētāja Edgara.

Koknese maču iesāka 9 cilvēku sastāvā, bet laukumā bija tikai pieci. Šoreiz spēles sākums nudien izdevās. Daudz pārtvertas bumbas, ātrie uzbrukumi, labas rotācijas aizsardzībā, pretinieku viņķelēšana pozicionālos uzbrukumos noveda pie iespaidīga pirmās ceturtdaļas rezultāta – 25:2. Otrajā ceturtdaļā laukumā devās arī pārējie koknesieši, kuri prata noturēt rezultāta starpību. Pirmo trīni sezonā iemeta Eihentāls, nodzēsa savus “piščikus” un pavisam spēlē sakrāja 7 punktus. Atdzīvojās arī Veterāni, kuri izmantoja Kokneses kļūdas aizsardzībā un kraja labus punktus – otrās ceturtdaļas rezultāts 15:14 Kokneses labā un puslaikā komandas devās pie 40:16 rezultāta.

Trešajā ceturtdaļā laukumā turpinājās otrās ceturtdaļas scenārijs, abām komandām gūstot līdzīgus punktus. Kokneses pārsvars saglabājās 25 punktu robežās. Tā tas turpinājās līdz 35.minūtei, kad Koknese laukumā izmēģināja small-ball taktiku. Komandā laukumā izgājā gandrīz visi īsākie, groza apakšā spēlējot Asmusam ar Vingri. Ar aktīvu zonas aizsardzību pēdējā piecminūtē nācās ielaist vien pāris grozus, kamēr uzbrukumā bumba svilināja tīkliņu gandrīz pēc katra izdarītā metiena. Ar pirmo trīni sezonā izcēlās Asmuss, kam spēlē kopā 16 punkti, bet ļoti rezultatīvas beigas padevās Otto Bērziņam, kurš savāca spēlē 21 punktu. Spēles gala rezultāts 80:42 Kokneses labā.

Aizkraukles sporta centra direktors Valdis Padoms veica apbalvošanas ceremoniju, pasniedzot kausu, kliņģeri un šampanieti koknesiešiem par 3.vietu, kā arī pateicoties Veterāniem par piedalīšanos. Kokneses komanda, prieka pilna, devās uz ģērbtuvēm nogaršot klinģeri un šampīti ( to gan nogaršoja tikai tie, kam bija attiecīgs pases pieraksts, lai gan pēc tam, kad malciņu pagaršoja Andrejs P, citiem nekas īsti nepalika).

Komandas svinību neoficiālā daļa esot norisinājusies kādā no Kokneses naktslokāliem. Lielas svinības neesot bijušas, vien pāris tosti un frī kartupeļi.

Komandas sastāvā sezonā kopā spēlēja 13 spēlētāji. Pa 17 punktiem spēlē guva Didzis Bērziņš un Andrejs Grustāns, bet pārējie savāca ļoti līdzīgu statistiku, vidēji gūstot no 4-7 punktiem. Paldies puišiem par cīņassparu un centību un trešo vietu!

(paldies Andrejam Grustānam, Didzim Bērziņam, Andrejam Pavļenkovam, Dāvim Kalniņam, Otto Asmusam, Otto Bērziņam, Armandam Korekovam, Jānim Andrejevam, Niklāvam Vingrim, Tomasam Gercānam, Ingaram Kļaviņam, Ralfam Eihentālam un garajam Emīlam Višķeram.)

KSC preses daļas apskatnieks Otomārs Skaitlis

Leave a Reply