“Koknese sporto” ietvaros iepazīsim jaunu sporta veidu – krosmintonu

23.janvārī tiek plānots kārtējais “Koknese sporto” pasākums, kura ietvaros šoreiz mēgināsim spēlēt ko pavisam jaunu – rakešu sporta veidu krosmintonu. Bet kas tad īsti ir krosmintons? Izlasi par to zemāk, bet pats galvenais, atnāc 23.janvārī uz KSC un izmēģini to visu pats 🙂

Krosmintons (iepriekš saukts par spīdmintonu) ir rakešu sporta veids, kur apvienotas labākās īpašības no tenisa, skvoša un badmintona. Tas ir individuāls sporta veids, kur sacensības notiek vienspēlēs – divi pretinieki sacenšas viens pret otru; vai dubultspēlēs – divas komandas (katrā pa diviem spēlētājiem) sacenšas viena pret otru. Sacensības tiek organizētas dažādās vecuma grupās, dubultspēlēs arī dažādās kombinācijās (vīrieši, sievietes un jauktās).

 

Sīkāku informāciju par krosmintonu meklē šeit:

KROSMINTONA INVENTĀRS

Spīders

Par spīderi tiek saukta spēles bumba, kas nedaudz atgādina badmintona volāniņu, bet ir divreiz mazāks (57-63 mm) un divreiz smagāks (8-10 g), līdz ar to ātrāks un vējā stabilāks (Bērniem līdz 12 gadu vecumam tiek izmantots spīders, kas ir nedaudz lēnāks un ar īsāku lidojuma distanci). Spīdera groza daļa ir veidota no plastikāta un galvas daļa no ļoti blīvas gumijas. Visas šīs īpašības spīderim piešķir īpašu lidojuma precizitāti, stabilitāti, ātrumu (līdz pat ), attālumu (bez piepūles var aizsist līdz pat 25 m) un trajektoriju. Tieši spīders ir tas, kas ļauj baudīt spēli kā iekštelpās, tā arī ārā un pat vējainā laikā (līdz 9 m/s). Īpaši vējainos apstākļos ir atļauts izmanot speciālu vēja gredzenu (1 g).

Rakete

Krosmintonā tiek izmantotas speciālas raketes, kas nedaudz atgādina skvoša raketi, bet ir nedaudz īsāka (līdz 61cm gara un līdz 650 cm2 liela), jo spēles temps ir dinamiskās, līdz ar to īsāka rakete ir parocīgāka ātru, spēcīgu un precīzu sitienu izpildīšanai.

Spēles laukums

Krosmintons ir spēlējams gandrīz jebkur, vienīgais nosacījums ir līdzena pamatne un oficiāliem turnīriem jābūt brīvai telpai virs laukuma vismaz 7 m augstumā. Spēles laukums tiek norobežots ar līnijām kas veido laukumu, kas sastāv no diviem kvadrātiem, katrs 5.5 m x 5.5 m lielumā un 12.8 m viens no otra (skat. att.). Bērniem vecumā līdz 12 gadiem ir speciāli pielāgots laukums, kas ir 4 x 4 m liels un attālums starp laukumiem ir 9 m. Krosmintona netiek izmantots tīkls, starp laukumiem ir auta zona.

KROSMINTONA NOTEIKUMI

 

Spēle

Spēle notiek līdz 2 setu uzvarai. Katrs sets spēlējams līdz 16 punktiem. Ja spēles rezultāts ir neizšķirts 15:15, spēle turpinās līdz viens no spēlētājiem iegūst divu punktu pārsvaru.

Servēšana

Katrs spēlētājs izpilda trīs serves pēc kārtas (servētājs tiek izlozēts pirms spēles). Katra serve skaitītās. Ja spēles rezultāts ir neizšķirts 15:15, tad servētājs mainās pēc katra punkta. Serve ir jāizpilda no serves zonas laukuma. Spīderim ir jāļauj krist no gurnu līmeņa, tad izdarot sitienu. Seta zaudētājs, nākamajā setā servē pirmais.

Punkti

Punkts tiek iegūts tiklīdz spīders skar zemi. Līnijas ietilpst spēles laukumā. Ja trāpa pa ķermeni, tad tas tiek skaitīts kā punkts.

Laukuma pušu maiņa

Spēlētāji maina laukuma puses pēc katra seta. Ja tiek spēlēts izšķirošais sets (trešais pēc kārtas, pie setu rezultāta ir 1:1) spēlētāji maina puses pēc katriem 6 izspēlētiem punktiem.

Oficiālie sacensību noteikumi

LKF reitinga sacensības notiek atbilstoši Starptautiskās Krosmintona Organizācijas (ICO – International Crossminton Organisation) apstiprinātajiem noteikumiem, kas pieejami šeit: Starptautiskie ICO noteikumi

Starptautisko ICO noteikumu latviskotā versija pieejama šeit:  Krosmintona noteikumi

VIDEO

2 comments

 1. Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

  The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

  The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

  When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

  The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

 2. Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
  https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialise-medicament/

Leave a Reply