“Ielu sacensības 2017” sākas ar Bilstiņu uzvaru florbolā

Kokneses novada “Ielu sacensības 2017” ir sākušās. 16.oktobrī tika aizvadīts sacensību pirmais posms, kur dalībnieki sacentās florbola turnīrā. Šoreiz gan piedalījās vien četras komandas, bet citos sporta veidos ceram pievienot arī citas komandas.

Šogad Ielu sacensībās pavisam paredzēti 13 sporta veidi un sacensības ritēs līdz pat jūnijam. Šogad ir arī 4 jauni sporta veidi, kuri iepriekš nav bijuši Ielu sacensībās – šautriņu mešana, stafetes, frīsbijs un velo orientēšanās.

Flobola turnīram šogad pieteicās 4 komandas – Huligan, Bilstiņi, Beisis un Ivara audzēkņi. Pirmie laukumā devās Huligan un Ivara audzēkņi. Kā jau bija gaidāms, spēli ļoti pārliecinoši iesāka Huligan, kas ātri guva vārtus un izvirzījās drošā vadībā, pirmo periodu noslēdzot ar 9:0. Otrajā periodā Ivara audzēkņi bija jau saņēmušies un ielaida vien divus vārtus, pie tam vienā no pretuzbrukumiem guva arī goda vārtus, kad precīzs bija Nauris Seļiverstovs. Tikmēr Huligan sastāvā 4 vārti Aivim Ščerbinskim, bet trīs – Niklāvam Vingrim. Otrajā spēlē BIlstiņi tikās Beisi. Bilstiņiem padevās labs sākums, jo ātri tika gūti divi vārti, kad precīzi bija Edgars Glāznieks un Dāvis Kalniņš. Beisis pastiprināja spēli aizsardzībā un pirmajā periodā vārti vairs netika gūti. Otrajā periodā Bilstiņi guva vel divus vārtus, kad precīzi bija Ilmārs Kalniņš un Reinis Kuzmas, uzstādos spēles gala rezultātu 4:0. Vārtos nepārspēts palika Didzis Bērziņš.

Trešajā spēlē tikās Beisis ar Huligan vienību. Huligan iesāka ļoti aktīvi, ātri gūstot vairākus vārtus un ieliekot labus pamatus uzvarai. Beisis gan vēlāk atguvās, gūstotdivus atbildes vārtus, bet Huligan turējās drošā vadībā, spēli noslēdzot ar 6:2. Kristapam Briedim un Niklāvam Vingrim šajā mačā pa diviem vārtiem Huligan sastāvā, bet Beisim ar vārtiem izcēlās Reinis Šiballo un Aigars Krjukovs. Ceturtajā spēlē Bilstiņi tikās ar pastarīšiem Ivara audzēkņiem. Šajā spēlē visas bumbiņas krita gandrīz tikai vienos vārtos. Bilstiņi guva 15 vārtus (6 Reinim Kuzmas, 4 Ritvaram Kalniņam, 3 Andrejam Pavļenkovam), bet iekrita arī vienā pretuzbrukumā, kad Didzi Bērziņu parspēja mazākais Ivara audzekņu spēlētājs Matīss Šumskis.

Līdz ar to pirms pēdējām divām spēlēm bija skaidrs, kuras komandas cīnīsies par 3.vietu un kuras par 1.vietu. Spēlē par trešo vietu pirmais periods aizritēja bez gūtiem vārtiem, jo ne Beisis ne Ivara audzekņi  nebija gatavi zaudēt vārtus. Otrajā periodā tomēr Beisis piespieda pretiniekus pieļaut vairākas kļūdas un izmantoja tās savā labā. Pa diviem vārtiem guva Šiballo un Armands Korekovs, bet piektos vārtus pievienoja Krjukovs. Līdz ar to trešā vieta Beisim, bet Ivara audzēkņi Ielu sacensību debijā tika pie 4.vietas.

Spēlē par pirmo vietu tika gaidīta sīva cīņa. Un tāda arī bija. Pieredzējušākie Huligan spēlētāji uzspieda savu spēles stilu, uzbrūkot no tālākas distances, bet Bilstiņi sekmīgi aizstāvējās, vairāk izmantojot pretuzbrukumus. Šāda sīva cīņa turpinājās visu periodu, bet neilgi pirms perioda beigām rezultātu atklaja Rihards Krauklis, kad no pieciem metriem viņa metiens sasniedza mērķi – Bērziņa sargātos vārtus. Otraja perioda Bilstiņi bija spiesti atspēlēties. Vienā no pozicionālajiem uzbrukumiem Kalniņš bija nosēdies aizsarga pozīcijā un atspēlēja otram aizsargam Pavļenkovam, kas izdarīja viltīgu uzmetienu uz vārtiem, kur vārtu priekšā acīgi nospēlēja Ritvars Kalniņš, ievirzot bumbiņu vārtos. Tagad naskāki uz rezultāta uzlabošanu bija Huligan spēlētāji, kam tas arī izdevās – metienu gandrīz no centra realizēja Kristaps Briedis, kurš izmantoja brīvo vārtu stūrīti. Līdz rezultāta izlīdzinājumam gan nebija ilgi jāgaida, jo, līdzīgi ka pirmajos vārtos, nostrādāja saspēle Kalniņš – Pavļenkovs. Dāvis piespēlēja Andrejam un Andreja metiens bija maksimāli precīzs – Huligan vārtu vīrs Egīls Baltcers bumbiņu atsist nespēja. Visiem likās ka nāksies spēlēt papildlaiku, jo spēles laiks rītēja uz beigām, bet vienā no saviem uzbrukumiem ļoti veiksmīgi nospēlēja Edgars Glāznieks, kurš spēja izmantot savu iespēju – saņēmis bumbiņu pretinieka laukuma pusē, veica ļoti veiksmīgu apspēlēšanas manevru, atstājot aizsargu aiz sevis un izejot vienatnē pret vārtsargu. Atlika vien trāpīt vārtos garām vārtsargam un tas izdevās nepilnas 30 sekundes pirms mača beigām rezultāts bija 3:2 Bilstiņu labā. Bilstiņi veiksmīgi nostrādāja atlikušās sekundes un svinēja uzvaru gan spēlē, gan turnīrā.

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Reinis Kuzmas, kam 7 gūti vārti. Šogad Ielu sacensībās netiek pasniegtas medaļas, bet labākie tiek apbalvoti ar praktiskām balvām. Pirmās vietas ieguvēji tika pie vienādas krāsas t-krekliem ar Ielu sacensību 2017 simboliku, bet otrās un trešās vietas ieguvēji tika pie sporta pudelēm, ko izmantot nākošajās sacensībās. Nākošie Ielu sacensību posmi notiks novembrī, kad plānotas sacensības volejbolā un novusā. Šo sacensību datumi tiks paziņoti tuvākajā laikā.

Un vēl nedaudz par Ielu sacensībam. Šo sacensību mērķis ir iesaistīt pēc iespējas vairak cilvēku, tāpēc aicinām drošī vākt un komandu piedalīties arī citos sporta veidos. Ja kāds ļoti vēlas piedalīties, bet viņam nav komandas, tad var droši sazināties ar mums (sportacentrs@koknese.lv vai sociālie tīkli) un informēt par savu vēlmi piedalīties, mēs palīdzēsim savākt komandu!

Tiksimies nākošajos Ielu sacensību 2017 posmos!

img-20161017-wa0000 img-20161017-wa0001 img-20161017-wa0002 img-20161017-wa0003 img-20161017-wa0004 img-20161017-wa0005tabula_florbolsrez_speletaji

Ielu sacensību 2017 preses nodaļa

One comment

Leave a Reply