Vieglatlēti Madonā un Rīgā izcīna godalgotas vietas

Aizvadītās nedēļas beigu daļā risinājās vairākas vieglatlētikas sacensības ar koknesiešu piedalīšanos. 30.janvārī Madonā sacentās U16 grupas sportisti, 1.februārī Rīgā norisinājās Rīgas čempionāts, bet 2.februārī notika Latvijas čempionāts telpās U14 grupai.

30.janvārī Madonā notika Madonas BJSS atklātās sacensības vieglatlētikā U16 grupai, kas ir vienas no sagatavošanās sacensībām pirms februāra beigās gaidāmā Latvijas čempionāta. Šoreiz seši Kokneses jaunie vieglatlēti devās pārbaudīt savus šī brīža spēkus un pie reizes izpildīt normatīvus Latvijas čempionātam. Atgādināšu, ka piedalīšanos Latvijas čempionāta līmeņa sacensībās garantē tikai izpildīts noteiktais normatīvs katrā konkrētā disciplīnā, tāpēc sportistiem ir jāspēj uzrādīt pietiekami augstvērtīgi rezultāti, lai kvalificētos LČ.

Pirmo vietu trīssoļlēkšanā izcīnīja Toms Kroičs, kurš uzrādīja rezultātu 10.71 metrs, kas ir Toma jauns personīgais rekords un arī izpildīts normatīvs LČ. Tomam 60 metru skrējienā rezlutāts 8.2 s un 6.vieta. Ričards Lācītis izcēlās ar 3.vietu basketbola bumbas mešanā, uzrādot rezultātu 28.88 metri. Basketbola bumbas mešana ir šķēpa mešanas aizvietošanas disciplīna telpu apstākļos. Ričardam arī 10.vieta tāllēkšanā un 13.vieta 60 m sprintā. Edijs Gercāns uzstādīja jaunu personīgo rekordu 60 metru skrējienā – 9.2 sekundes.

No meitenēm vislabāk veicās Elzai Lazdiņai. Vispirms tika izcīnīta 2.vieta basketbola bumbas mešanā (25.90m). Kā jau minēju, tad basketbola bumbas mešana ir šķēpa mešanas radniecīgā disciplīna, kas ir arī Elzas pamatdisciplīna, tāpēc prieks, ka Elza, ieejot U16 vecuma grupā, savā pamatdisciplīnā ir konkurētspējīga arī ar gadu vecākām meitenēm. Elza izpildīja vēl vienu svarīgu uzdevumu – tika pārlekts pietiekami liels augstums augstlēkšanā, lai kvalificētos startam LČ. Elza uzrādīja jaunu personīgo rekordu 1.45m, kas deva 4.vietu sacensībās un dalību LČ Liepājā februāra beigu daļā. Signe Dzērve arī centās izpildīt normatīvu priekš LČ, bet šoreiz vel pietrūka. Augstlēkšanā šoreiz padevās vien 1.35m augstums, bet trīssoļlēkšanā, neskatoties uz jaunu personīgo rekordu 8.94m, iegūta 5.vieta sacensībās. Lai tiktu uz LČ augstlēkšanā jālec vismaz 1.45 metri, bet trīssoļlēkšanā – 9.50 metri. Visbeidzot, Aiga Kondrate neaizvadīja savas veiksmīgākās sacensības, tāpēc nolēmusi reabilitēties šajā nedēļā gaidāmajās sacensībās Jēkabpilī. Madonā Aigai 9.2 sekundes 60 metros un 14.vieta, tāllēkšanā šoreiz labākais lēciens vien 3.58 metru tālumā, bet augstlēkšanā Aiga no personīgā rekorda atpalika 10cm, uzrādot rezultātu 1.25m.

1.februārī Rīgas sporta manēžā norisinājās Rīgas čempionāta otrā sacensību diena, kurā uz starta izgāja četri Kokneses vieglatlēti. Par Rīgas čempionu negaidīti kļuva Dāvis Kalniņš, kurš ar 14.60 metrus tālu lēcienu bija labākais trīssoļlēkšanas sektorā. Tik tālu Dāvis nebija lēcis pēdējos 12 gadus, pēdējo reizi tādu rezultātu uzrādot 2008.gadā. Bet bronzas medaļu ieguva Dāvja vienaudzis Mārtiņš Broks, kurš ar 14.31 metru bija trešais labākais lodes grūšanā. Uz starta 200 metru skrējienā izgāja divi U18 grupas jaunieši. Raimonds Dzērve ar 26.42s ierindojās 36.vietā, bet Raitim Trūbam šoreiz 46.vieta.

2.februārī Rīgas sporta manēžā notika arī Latvijas čempionāts telpās U14 vecuma grupas sportistiem, kurā piedalījās arī koknesiete Marta Užule. Marta 22.janvārī kvalificējās finālsacensībām lodes grūšanā, uzrādot 4.labāko rezultātu Jēkabpils zonā un pelnīti ieguva vietu arī LČ. Rīgā Marta par pieciem centimetriem laboja savu personīgo rekordu, kas tagad ir 8.95 metri un debija reizē guva 16.vietu 24 dalībnieču konkurencē. U14 čempionātā šogad startē 2007. un 2008.gadā dzimušie sportisti, kas nozīmē, ka Marta šajā pat grupā startēs arī nākamgad. Vēlam veiksmes visiem sportistiem nākamajās sacensībās!

Madonas BJSS U16 sacensību rezultāti

Rezultāti, Rīgas čempionāts telpās

LČ vieglatlētikā telpās U14 rezultāti

Elza Lazdiņa

Signe Dzērve, Elza Lazdiņa, Aiga Kondrate

Ričards Lācītis

Toms Kroičs

Marta Užule, foto: Romāns Kokšarovs

KSC

Leave a Reply