Latvija pārspēj Spāniju un Slovākiju, Gražuli apbalvo kā gada labāko basketbolistu

Latvijas basketbola izlase ar divām uzvarām iesākusi 2025.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, pārspējot Spānijas un Slovākijas izlases. Abās spēlēs nozīmīgu devumu uzvaras gūšanā sniedza bijušais koknesietis Andrejs Gražulis, kurš pēc spēles ar Slovākiju tika apbalvots kā Latvijas 2023.gada labākais basketbolists.

22.februārī Saragosā Latvijas izlase ar 79:75 pārspēja Spāniju un šajā mačā Andrejs nospēlēja vien 14 minūtes, kuru laikā pie 13 punktiem, kas bija otrs labākais rādītājs komandā. Pie vairāk spēles laika liedza tikt sakrātās personīgās piezīmes, kuru dēļ arī priekšlaicīgi tika pamests laukums.

Savukārt mačā pret Slovākiju, kas vakar notika Rīgā, Andrejs bija komandas rezultatīvākais spēlētājs – 26 minūšu laikā tika gūti 18 punkti un pievienotas 9 atlēkušās bumbas, nopelnot kopā 22 efektivitātes punktus un plus/mīnus rādītāju +13.

Visbeidzot, pēc spēles Latvijas basketbola savienība pasniedza balvas par 2023.gadu un kā pirmais tika sveikts tieši Andrejs – viņu savienības prezidents Raimonds Vējonis apbalvoja kā 2023.gada Latvijas labāko basketbolistu! Sveicam Andreju un visu Gražuļu ģimeni ar šo lielisko atzinību!

Foto no basket.lv

Latvia v Slovakia boxscore – FIBA EuroBasket 2025 Qualifiers – 25 February – FIBA.basketball

KSC

Leave a Reply