Birkāne izcīna 3.vietu LČ daudzcīņās telpās

27.un 28.janvārī Valmierā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikas daudzcīņās telpās, kurā U16 vecuma startēja arī koknesiete un Aizkraukles novada sporta skolas audzēkne Kadrija Amanda Birkāne, kurai otro gadu pēc kārtas izdevās izcīnīt bronzas medaļu pieccīņā par 3.vietu.

Vairāk nekā 30 dalībnieču konkurencē no visas valsts, Kadrija sacensības iesāka ar astoto labāko rezultātu pirmajā disciplīnā 60 metru barjerskrējienā 9.60sek. Šis rezultāts gan atpalika no Kadrijas PB (PB – personiskais rekords) par 27 simtdaļām, bet tā kā arī konkurentes neskrēja savu PB robežās, tad atpalicība līdz 1.vietai bija mazliet zem 100 punktiem.

Ļoti labs starts Kadrijai padevās augstlēkšanas sektorā, kur tika ļoti pārliecinoši pievarēts 1.64 metru augstums (PB) un tas summā jau deva pirmo vietu ar dažu punktu pārsvaru. 1.64m bija dalīts labākais rezultāts starp visām dalībniecēm.

Lodes grūšanā izdevās palielināt pārsvaru pret galvenajām konkurentēm, uzrādot otro labāko rezultātu 11.21m, tiesa, šīs rezultāts tāpat bija par metru mazāk nekā sportistes PB (12.24m).

Tālāk sekoja tāllēkšanas disciplīna, pirms kuras Kadrija tuvāko sekotāju apsteidza par aptuveni 90 punktiem. Tradicionāli tālums Kadrijai ir laba disciplīna (pērn tika sasniegts 5.37m), un iesildīšanās laikā lēcieni bija labi, bet sacensību uztraukumā līdz galam neizdevās realizēt visu potenciālu un labākajā lēcienā “vien” 5.12m, kas bija sestais labākais rezultāts starp visām dalībniecēm. Neskatoties uz neveiksmi tālumā, pirms izšķirošās disciplīnas 800m, Kadrija joprojām bija līdere ar apmēram 40 punktu pārsvaru pār otro un trešo vietu.

800 metru skrējienā izšķīrās galīgais vietu sadalījums. Kadrijai šoreiz bija pa spēkam veikt distanci divu minūšu un 46 sekunžu laikā, kas ļāva savākt kopā 3275 punktus un ierindoties augstajā trešajā vietā sacensību kopvērtējumā. Tas viņai izdevās otro gadu pēc kārtas! Šis ir arī jauns personīgais rekords pieccīņā un jaunāko laiku Kokneses rekords šajā disciplīnā.

Sveicam Kadriju ar lielisko sasniegumu, kārtējo LČ medaļu un novēlam labus rezultātus nākošajos čempionātos!

KSC

Leave a Reply