Vieglatlēti ar startiem Valmierā un Ogrē turpina gatavoties valsts čempionātiem

Aizvadītajā nedēļas nogalē kārtējās sacensības aizvadīja 9 Kokneses jaunie vieglatlēti, kuri startēja 5. un 6.janvārī Valmierā un 7.janvārī Ogrē. Lielā konkurencē tika izcīnītas 7 godalgotas vietas, no tām divas uzvaras.

5.janvārī Valmierā notika starptautiskās sacensības “Valmiera-Valga”, kurās Kokneses vieglatlētu saimi pārstāvēja U20 vecuma grupas sportisti Ričards Rolfs Lācītis un Signe Dzērve, kā arī U18 sportiste Marta Užule. Ričards startēja lodes grūšanā un ar 11.04 metriem izcīnīja 5.vietu, Signei bronzas medaļa augstlēkšanā, savukārt Martai trešā vieta augstlēkšanā. Tā kā Marta nebija pārāk apmierināta ar savu startu, tad svētdien viņa devās uz Ogri, lai piedalītos Ogres čempionātā. Rezultāts šajās sacensībās jau krietni labāks – pārlēkta 1.68 metru augstumā novietota latiņa un 2.vieta. Šis rezultāts ir Martas sezonas labākais rezultāts un dalīts otrs labākais Latvijā šajā sezonā U18 vecuma grupā.

6.janvārī uz Valmieru devās U16 un U14 vecuma grupas sportisti, no Kokneses kopskaitā seši. Kadrija Amanda Birkāne izcīnīja uzvaras augstlēkšanā (1.60m PB) un lodes grūšanā (12.24m PB), sasniedzot savus personīgos rekordus šajās disciplīnās. Sezonas griezumā valstī Kadrija šobrīd ir līdere lodes grūšanā U16 vecumā, bet augstlēkšanā dala pirmo vietu ar vēl trīs sportistēm. Kadrijai arī trešā vieta tāllēkšanā, sasniedzot rezultātu 5.20 metri.

Ar trīs personīgajiem rekordiem un vienu bronzas medaļu izcēlās Ričards Logins, kurš ar 5.61 metru bija trešais tāllēkšanā, 60 metru sprintā lielā konkurencē iekļuva finālā un izcīnīja 8.vietu ar 7.88 sekundēm, bet 200 metros lielisks personīgais rekords 25.71 sekunde un 4.vieta. Visās trīs disciplīnās Ričardam normatīvi Latvijas čempionātam un arī sezonas griezumā vietas tālumā un 200 metros Top 7 valstī. Valērijai Kovaļevskai 5.vieta lodes grūšanā ar jaunu personīgo rekordu 10.56 metri (šobrīd 5.vieta sezonā Latvijā), kā arī jauns personīgais rekords 200 metros – 28.88 sekundes. Nikolai Beļankinai šoreiz 14.vieta lodes grūšanā, Alisei Podniecei 18.vieta 60 metros (111 dalībnieču konkurencē) un 22.vieta 200 metros, bet Gustavs Geida 60 metru barjeroto distanci veica 11.24 sekundēs un izcīnīja 12.vietu. Gustavs arī izpildīja normatīvu uz Latvijas U14 čempionātu.

Nākamās sacensības jau šajā nedēļas nogalē Ogrē un Valmierā.

LVS | Starptautiskās sacensības ”Valmiera-Valga” (athletics.lv)

LVS | Ogres novada atklātais čempionāts un MySport / Hoka balvu izcīņa (athletics.lv)

KSC

Leave a Reply