Eidukai 8.vieta Tour de Ski kopvērtējumā un 5.vieta pēdējā posmā

Lielisku rezultātu šīs sezonas Tour de Ski slēpošanas seriālā sasniegusi Patrīcija Eiduka, kas pēdējā tūres posmā – 10km brīvā stila distancē ar kopēju startu un noslēguma daļu pret kalnu slēpošanas nogāzi – izcīnīja 5.vietu un kopvērtējumā tūri noslēdza augstajā 8.vietā, kas ir viņas līdz šim labākais sasniegums karjerā.

Jau ziņojām, kā Patrīcija veicās pirmajos trīs sacensību posmos Toblahā, pēc kuriem sportisti pārcēlās uz Davosu, lai aizvadītu 4. un 5.posmu. Ceturtais posms nosacīti bija Patrīcijas neveiksmīgākais, kur tika izcīnīta 33.vieta sprinta distancē (līdz iekļūšanai izslēgšanas slēpojumos pietrūka vien 0.09 sekundes). Nākamajā dienā notika 20km iedzīšanas distance klasiskajā stilā, kurā sportistes netika lutinātas ar labiem laika apstākļiem. Distance bija ļoti grūta un skatāma, jo šādas gonkas redzēt nenākas bieži, bet rezultāti bija visnotaļ blīvi un intriģējoši. Patrīcija šajā “gaļas mašīnā” izcīnīja 18.vietu, uzvarētājai Kertu Niskanenai zaudējot vien 25 sekundes.

Pēdējie divi tūres posmi notika ierastajā vietā – Valdifjemmes slēpošanas centrā Itālijā. Vispirms sestdien notika 15km masu starts klasiskajā stilā, kurā atkal bija ļoti blīvi rezultāti, bet Patrīcija finišu sasniedza 15.vietā, tikai 20 sekundes aiz uzvarētājas zviedrietes Linnas Svānas. Visbeidzot svētdienā notika noslēdzošais tūres posms – 10km brīvā stila distance ar kopēju startu, kur trases noslēgumā jāveic slēpojums pret Alpe Cermis kalnu slēpošanas nogāzi. Šis Patrīcijai bija viennozīmīgi labākais starts tūrē un tika izcīnīta augstā 5.vieta, apsteidzot arī tūres kopvērtējuma līderi Džesiju Diginsu no ASV.

Sveicam Patrīciju ar lielisko sasniegumu, novēlam kārtīgi atgūt spēkus pēc nogurdinošā sacensību posma un veiksmi sezonas turpinājumā, lai izdodas!

KSC

Leave a Reply