Astoņi novadnieki uz starta LČ autokrosā. Vecpils posmā Mārim Riekstiņam 2.vieta.

29.jūlijā Vecpils autotrasē tika aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta un kausa izcīņas 4.posms, kopā pulcējot vairāk kā 90 autosportistus no Latvijas un Lietuvas.
Aizvadīti jau četri no sešiem čempionāta posmiem, kas jau skaidrāk iezīmē situāciju kopvērtējuma tabulās. Šoreiz Vecpils posma sniegums atsevišķu klašu līderiem devis pamatīgu triecienu šķietami stabilajā situācijā, bet šajā sportā ar to ir jārēķinās – punktus uz “i” saliek tikai un vienīgi noslēdzošajā posmā.

Aizraujošas un dinamiskas cīņas šajā posmā aizvadīja arī vairāki Aizkraukles novada autosportisti. Tradicionāli sāksim ar pašiem mazākajiem – mini bagiju klasi. Četri mūsējie uz starta milzīgā 22 braucēju konkurencē. Šoreiz labākais sniegums Emīlijai Ūtēnai – 9.vieta. Jāpiebilst, ka šajā klasē startē tikai trīs dāmas.
Uzreiz aiz Ūtēnas finiša karogu 10.vietā sasniedza Adrians Ščerbinskis. 18.vieta Evertam Ūtēnam, bet 21.vietā sacensības noslēdza Markuss Žvagins.
Kopvērtējumā izteiktā vadībā lietuvieši Patriks Dungveckis (69p) un Kristups Pilipavičs (66p), bet trešo vietu ieņem Patrīcija Neikšāne (46p).
Ščerbinskis pēc aizvadītiem diviem posmiem pakāpies uz 12.vietu, Ūtēnai 13.vieta, Žvaginam 16.vieta, Ūtēnam 19.vieta.

Junior Xtreme klasē savas otrās sacensības aizvadīja Emīls Mirošņiks. Vecpilī finiša karogu Mirošņikam izdevās sasniegt 6.vietā desmit braucēju konkurencē. Kopvērtējumā Emīlam 11.vieta. Līderpozīciju ar 70 punktiem ieņem Raivo Jānis Beierbahs, 2.vieta Robertam Čākuram (65 p), bet trešais Marsels Romanovskis ar 54 punktiem.

Xtreme klasē šajā posmā spēcīgā deviņu braucēju konkurencē un nervus kutinošā fināla braucienā 4.vieta Markusam Ūtēnam. Kopvērtējumā Markuss līderu trīniekā, aiz sevis atstājot iepriekšējo gadu čempionu Mikus Neško. 1.vieta ar 68 punktiem Robertam Rumbeniekam, 2.vieta ar 57 punktiem lietuvietim Matam Zavarskim, bet Ūtēns ar viena punkta deficītu ieņem 3.vietu.

Super 2000 klasē tehnikas ķibeles piemeklēja skrīverieti Tomu Lielo. Sportistam izdevās aizvadīt tikai vienu kvalifikācijas braucienu. Norauta pusass diemžēl neļāva iesaistīties tālākās cīņās par pjedestālu un kopvērtējuma punktiem. 23 braucēju konkurencē Lielais šobrīd 8.vietā. Kā pārliecinošs līderis šajā klasē iezīmējas Ivo Gabrāns ar 70 punktiem, 2.vieta Viesturam Plētienam ar 50 punktiem, bet trešais Sandris Vigulis ar 42 punktiem.

Kausa izcīņā B1600 klasē šajā posmā 2.vieta Mārim Riekstiņam. Teju varēja svinēt jau pirmo uzvaru, taču Riekstiņa kļūda vienā no pēdējā apļa līkumiem pavēra iespēju izcīnīt uzvaru Edgaram Zīvertam. Trešais finišu sasniedza Niks Apfelbaums.
Šobrīd kopvērtējuma līderis ar 77 punktiem Zīverts, 2.vieta ar 64 Apfelbaumam, trešo vietu ar 63 punktiem ieņem Riekstiņš.

Rezultāti

Izmanoti foto: Kalvis Zaļaiskalns ( axlatvia.lv )

KSC

Leave a Reply