Kokneses jaunie vieglatlēti no LČ Jelgavā pārved 3 zeltus, sudrabu un 2 bronzas

29. un 30.jūnijā Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra stadionā, norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā U16 un U14 vecuma grupām. Šajā čempionāta piedalījās arī kupls skaits – 13 – vieglatlēti no Kokneses, kas ikdienā savu sporta veidu apgūst Aizkraukles novada sporta skolā pie treneriem Dāvja Kalniņa un Viktora Ņuhtiļina. Šoreiz pa visiem izdevās izcīnīt 6 medaļas – 3 zelta, 1 sudraba un 2 bronzas.

Valsts čempionātā pie starta tiek pielaisti tikai labākie jaunie valsts sportisti jeb tie, kas ir izpildījuši LVS noteiktos sacensību normatīvus. Tāpēc vēl jo lielāks prieks, ka tik daudz koknesiešu gada laikā bija cītīgi trenējušies, lai kvalificētos gada galvenajām sacensībām un arī cīnītos par uzvaru un goda pjedestālu, uz kura šoreiz tika kāpts sešas reizes. Varam pačukstēt, ka kopumā Kokneses vieglatlēti šajā kalendārajā gadā izcīnījuši valsts meistarsacīkstēs 23 medaļas.

Divas zelta medaļas izcīnīja daudzcīņniece Marta Užule, kas pirmajā dienā triumfēja šķēpa mešanā ar 41.62m, tikai nedaudz atpaliekot no personīgā rekorda. Otrajā dienā Marta gan sasniedza jaunu personīgo rekordu, uzvarot augstlēkšanā ar 1.71m. Šis rezultāts ne tikai atnesa Martai zelta medaļu un ceturto LČ titulu šajā sezonā, bet arī ierindo viņu dalītā septītajā vietā Latvijā starp visām augstlēcējām (ieskaitot arī pieaugušo vecumu). Martas rezultāts ir arī jauns skolas rekords augstlēkšanā.

Uzvaru izcīnīja arī Haralds Nungurs, kurš ar jaunu personīgo rekordu 53.35m pārliecinoši triumfēja vesera mešanā. Haralds startēs arī izlases sastāvā Baltijas čempionātā.

Sudraba medaļu trešo vasaru pēc kārtas izcīnīja Elizabete Kalniņa, kas ierindojās 2.vietā šķēpmešanā, atnesot Koknesei dubultuzvaru šajā disciplīnā U16 grupā. Elizabete šķēpu meta 40.02m tālu. Gan Marta, gan Elizabete būs arī valsts izlases sastāvā Baltijas U16 komandu čempionātā.

Bronzas godalgu par trešo vietu izcīnīja trīssoļlēcēja Kadrija Birkāne, kas aizleca 11.39m, izcīnot savu trešo LČ medaļu šajā sezonā. Tāpat pie bronzas tika arī soļotājs Edmunds Beķers, kurš sasniedza personīgo rekordu 3000m distancē – 16:51.42.

4.vietu U14 grupā lodes grūšanā izcīnīja Valērija Kovaļevska ar 11.54 metriem (12 centimetri līdz bronzai), 4.vietu vesera mešanā U16 grupā izcīnīja Katrīna Dadzīte ar 38.96 metriem, 6.vietu 300 metros U14 izcīnīja Reinis Cīrulis ar 42.31s (PB), sestais U16 diska mešanā bija Alfrēds Lejiņš ar 37.44 metriem, sestā arī Patrīcija Popova vesera mešanā U16 ar 36.68m.

Alisei Podniecei kopā ar Valēriju 8.vieta 4x100m stafetē ar 56.28s un PB 80 metru sprintā 11.47s, Nikolai Beļankinai 12.vieta diska mešanā U16 ar 25.13m (PB), bet Ričardam Loginam, startējot ar nelielu traumu, 17.vieta 400m ar 59.86s.

Kokneses sporta centrs sveic visus audzēkņus un trenerus ar lielisko sezonas noslēgumu un vēl saglabāt darba sparu un motivāciju trenēties arī turpmāk. Jūlijā vēl gaidāmi Baltijas čempionāti, kuros kopā startēs seši Kokneses pārstāvji – Baltijas čempionātā katrā disciplīnā no valsts startē divi sportisti. U20 vecuma grupā Latviju pārstāvēs soļotāja Gundega Beķere, U18 vecuma grupā šķēpmetēja Elza Lazdiņa un vesera metēja Patrīcija Bērzkalna, bet U16 grupā šķēpmešanā un augstlēkšanā uz starta izies Marta Užule, šķēpu metīs Elizabete Kalniņa, bet Haralds Nugurs startēs vesera mešanā. U20 čempionāts notiks Pērnavā, U18 Šauļos, bet U16 grupa tiksies Ogrē. Vēlēsim veiksmes visiem sportistiem, pārstāvot Latvijas krāsas.

Marta priecīga pēc jaunā rekordaugstuma 1.71m
Marta ar Elizabeti šķēpa apbalvošanā
Haralds apbalvošanā
Kadrija tāllēkšanā
Valērija lodes grūšanā
Marta šķēpa mešanā
Nikola diska mešanā

LVS | Latvijas U14 un U16 čempionāts (athletics.lv)

Foto: Guntis Bērziņš, athletics.lv

KSC

Leave a Reply