Riekstiņš un Ūtēns Mūsas trasē finišē otrie

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 3. un 4.jūnijā, Bauskā, Mūsas trasē notika lielākais un gaidītākais autokrosa notikums – apvienotais Eiropas čempionāta otrais posms un Latvijas čempionāta un kausa otrais posms.
Divu dienu garumā par godalgām un kopvērtējuma punktiem sacentās gandrīz 60 Eiropas autokrosa braucēji, starp kuriem bija arī četri latviešu sportisti, un vairāk kā simts Latvijas čempionāta dalībnieki.

Priecē, ka Latvijas čempionātā mini bagiju klases dalībnieku skaits turpina augt. Ja pirmajā Brenguļu posmā startēja 18 mazie braucēji no Latvijas un Lietuvas, tad šoreiz Mūsas trase pulcēja kopā 20 jaunos sportistus.
Šoreiz no Kokneses apkārtnes sportistiem augstāko rezultātu (12.vietu) sasniedza Markuss Žvagins no Iršiem, Evertam Ūtēnam 15.vieta, bet Emīlija Ūtēna šoreiz 16.vietā.
Viss pjedestāls šajā posmā lietuviešiem – uzvara Kristupam Pilipavičam, sudrabs Patrikam Dungveckim, bronza Germantam Geležinim.

Visai interesanta situācija šobrīd izveidojusies Xtreme bagiju klasē, kurā šogad pirmo pilno sezonu aizvada Markuss Ūtēns. Pēc aizvadītiem diviem posmiem, Markuss šobrīd atrodas 2.vietā kopvērtējuma tabulā, aiz sevis atstājot pērno gadu čempionu Mikus Neško. Pārliecinošs un stabils sniegums Mūsas trasē Ūtēnam nesa 2.vietu. Uzvara Gatim Geisteram, 3.vieta Robertam Rumbeniekam.

Latvijas kausa izcīņā B1600 bagiju klasē savu pirmo pjedestālu izcīnīja Māris Riekstiņš no Vecbebriem.
Astoņu braucēju konkurencē 1.kvalifikācijā Mārim 3.vieta, 2.kvalifikācijā 6.vieta, 3.kvalifikācijā 1.vieta. Rezultātā veiksmīgs starts no pirmās rindas un finiša karogs tika sasniegts 2.vietā pēc Nika Apfelbauma. 3.vieta Justam Grencim.
Arī Riekstiņam kopvērtējumā šobrīd 2.vieta.

Eiropas autokrosa čempionāta otrā posma rezultāti:

Junior bagiji: 1.Arnošt Florián (CZE) 2. Malone Feuillade (FRA) 3. Eliška Plna (CZE)
1600 bagiji: 1.Remo Kobras (AUT) 2. Damien Crépeau (FRA) 3. Jakub Novotny (CZE)  15. Andris Kuļikovskis (LVA)
Super bagiji: Vincent Mercier (FRA) 2. Petr Nikodém (CZE) 3. Ervins Grencis (LVA) 4. Māris Neikšāns (LVA)  8. Māris Līcis (LVA)

Nākošais Latvijas autokrosa čempionāta posms norisināsies 15.jūlijā Pilskalnu autotrasē.

Izmantots foto: Autokross Latvia

KSC

Leave a Reply