Latvijas hokeja izlase un Gudļevskis – trešie Pasaulē

Vakar Somijas pilsētā Tamperē noslēdzās 2023.gada Pasaules čempionāts hokejā, kurā pirmo reizi pie medaļām tika arī Latvijas hokeja izlase, kas cīņā par trešo vietu pagarinājumā pieveica Amerikas savienoto valstu izlasi ar 4:3. Par izlases sasniegumiem jau ļoti daudz ir rakstīts citos profesionālos medijos, bet mēs vēlamies atzīmēt faktu, ka pie medaļas ticis arī bijušais koknesietis Kristers Gudļevskis.

Gudļevskis savas skolas un sporta gaitas iesāka Kokneses vidusskolā un pavisam nejauši atklājās Kristera hokeja vārtsarga talants. Būdams apmēram 12 gadus vecs, Kristers stāvēja vārtos 11.klases komandai skola dīķa hokeja turnīrā ( turnīrs toreiz notika uz dīķa, kurā šobrīd ietek Pērses ūdenskrituma atveids). Toreiz 11.klase turnīrā uzvarēja un Kristers saņēma uzslavas par labo spēli. Tajā laikā Gudļevskis gāja sporta pulciņā pie Ivara Māliņa, kurš jauno puisi iesaistīja hokejā Aizkrauklē, kur tolaik bija liels hokeja bums un jaunatnes komanda. Soli pa solim Kristers turpināja kāpt pa karjeras kāpnēm. 2009.gadā spēlēja HK Ogre rindās, bet pēc sezonas pievienojās HK Rīga, kas bija Rīgas Dinamo fārmklubs. Pēc paŗis sezonām MHL, Kristers tika pie spēlēšanas arī Rīgas Dinamo. 2013.gadā Kristers devās pāri okeānam uz Tampabeju, kad viņu ar 124. kopējo numuru draftēja Nacionālajā hokeja līgā, kā tikai otro latviešu vārtsargu aiz Artūra irbes.

Tampabejā gan Kristers aizvadīja tikai trīs spēles, bet pārējo laiku Amerikā pavadīja AHL un ECHL līgās, pārstāvot Sirakūzas “Crunch” un Floridas “Everblades” komandas. 2018.gadā Gudļevskis atgriezās Eiropā, atkal stājoties Dinamo vārtos, bet pēc tam spēlējot arī Vācijā, Austrijā, Slovākijā un Zviedrijā. Šogad Kristers kļuva par Zviedrijas otrās spēcīgākās līgas čempionu kopā ar Modo komandu.

Kristera Gudļevska spilgtākā karjeras spēle tika aizvadīta 2014.gadā Soču Olimpiskajās spēlēs, kad ceturtdaļfināla mačā pret Kanādu Kristers atvairīja 55 no 57 metieniem, pēc kā izpelnījās lielas uzslavas no daudziem, daudziem hokeja ekspertiem un faniem.

Šajā čempionātā gan Kristers pie spēlēšanas netika, jo lieliski turnīru aizvadīja par turnīra MVP atzītais Arturs Šilovs, bet Kristera loma bija svarīga sagatavošanās posmā un Kristers būtu gājis laukumā, ja Šilovam spēle neietu vai viņam būtu kādas veselības problēmas. Šis bija ceturtais PČ, kurā Gudļevskis ir izlases sastāvā un beidzot arī viņam ir medaļa! Sveicam Kristeru un Latvijas izlasi ar panākumu!

Latvijas hokeja izlase

Izmantotie resursi: Latvia at Canada – 2014 Tournament (hockeycanada.ca)

Kristers Gudļevskis – Wikipedia

Foto: lhf.lv

KSC

Leave a Reply