Aizvadīts Aizkraukles novada skolu vieglatlētikas festivāls Koknesē

18.maijā Koknesē norisinājās Aizkraukles novada skolu vieglatlētikas festivāls, kuru organizēja Aizkraukles novada sporta skola sadarbībā ar Kokneses sporta centru. Festivālā piedalījās skolas no Aizkraukles, Jaunjelgavas, Neretas, Pļaviņām, Skrīveriem, Mazzalves un Kokneses.

Pēdējo reizi Aizkraukles reģiona starpskolu sacensības vieglatlētikā notika 2019.gada maijā, kad trīs dienās sacentās visu vecuma grupu audzēkņi no reģiona skolām. Šogad beidzot atkal sacensības varēja notikt, tāpēc sporta skolā lēma par sacensību organizēšanu. Pēc metodiķes Jolantas Albrehtas ierosinājuma, tika lemts par vienas dienas vieglatlētikas pasākumu, kurā pulcētos skolu audzēkņi no pirmās līdz divpadsmitajai klasei. Pasākums izdevās ļoti labs un tajā dalību pieteica ap 280 dalībnieku no visa novada.

Rīta daļā stadionā sacentās U10 un U12 vecuma grupu zēni un meitenes, kuri piedalījās vieglatlētikas četrcīņā – 60 m sprints, bumbiņas mešana, tāllēkšana un 300 metru skrējiens. Divarpus stundu garumā tika noskaidroti šo grupu rezultāti un ap vieniem sākās pārējo grupu starti (U14-U20), kur individuālā kārtā varēja piedalīties 100 metros, 800 metros, tāllēkšanā, augstlēkšanā, šķēpa mešanā un lodes grūšanā. Pateicoties raitam tiesnešu darbam, izdevās sacensības pabeigt laicīgi un ap plkst 17:10 varēja sākties uzvarētāju apbalvošana.

Kopā sacensībās tika sadalīti 56 medaļu komplekti pa visām vecuma grupām. Skolu kopvērtējumā pamatskolu grupā labākā bija Mazzalves pamatskola, bet vidusskolu grupa kopvērtējumā uzvarēja I.Gaiša Kokneses vidusskola, bet vērtējot atsevišķi vecuma grupas, pie pirmajām vietām tika Neretas J.Jaunsudrabiņa vidusskola, A.Upīša Skrīveru vidusskola, I.Gaiša Kokneses vidusskola, Aizkraukles novada vidusskola un Aizkraukles profesionālā vidusskola.

Tuvākajā laikā notiks arī pasākuma norises izvērtēšana, bet ir diezgan skaidrs, ka pasākums nākamgad notiks atkal, ar mērķi popularizēt vieglatlētiku un sportisku dzīvesveidu Aizkraukles novadā.

Ar visiem rezultātiem var iepazīties šeit – LVS | Aizkraukle novada skolēnu vieglatlētikas festivāls (athletics.lv)

Dalībnieku kopbilde pēc sacensībām

KSC

Leave a Reply