Ūtēns ar iespaidīgu sniegumu izcīna Latvijas bronzu

Svētdien, 14.maijā Brenguļu autotrasē uz Latvijas Autokrosa čempionāta pirmo posmu pulcējās 90 autosportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.
Mini bagiju klasē uz starta stājās rekordliels dalībnieku skaits – 18 mazie braucēji, no kuriem gandrīz pusei šīs bija debijas sacensības. Kuplajā pulkā bija redzami arī mūsu novadnieki – Emīlija un Everts Ūtēni, un Markuss Žvagins no Iršiem. Starp viņiem augstākais sniegums – finālā izcīnīta 6.vieta Emīlijai, bet Markusam 9.vieta. Evertam lielais piedzīvojums noslēdzās B finālā, kur cīņā par divām brīvajām vietām lielajā finālā, tomēr nācās piekāpties pieredzējušākiem braucējiem, rezultātā ierindojoties 14.vietā.
1.vieta lietuvietim Kristupam Pilipavičam, 2.vieta debitantei Patrīcijai Neikšānei, bet 3.vieta Gustavam Kārlim Rudzājam.

Xtreme klasē pārsteigumu sagādāja Markusa Ūtēna sniegums. Starp krietni pieredzējušākiem braucējiem, koknesietis iespaidīgās cīņās finiša līniju sasniedza 3.vietā uzreiz aiz aizvadīto gadu čempiona Mikus Neško. 1.vietā šajā klasē Roberts Rumbenieks.
Par spīti neveiksmei pirmajā līkumā pēc starta, kur Markusa spēkrats pēc sadursmes ar citu braucēju apgriezās par 360 grādiem, liekot viņam turpināt braucienu vien 5.pozīcijā, septiņu apļu garumā Ūtēnam izdevās sevi pierādīt un izcīnīt savu pirmo medaļu šajā klasē.

B1600 klasē visai sāpīgu neveiksmi piedzīvoja Māris Riekstiņš no Vecbebriem. Dienas sākumā uz starta stājās pieci sportisti un 1.kvalifikācijā Māris izcīnīja pārliecinošu uzvaru. 2. un 3. kvalifikācijas braucienā attiecīgi 3. un 2.vieta. Diemžēl fināla brauciena otrajā aplī Riekstiņa vadītais spēkrats trases līkumā sagriezās un pēc sadursmes ar citu konkurentu tā arī tur palika. Rezultātā Mārim šajā posmā 4.vieta.
1.vietā finišu sasniedza Edgars Zīverts, 2.vieta Kristianam Grencim, bet 3.vieta Intaram Grandānam.

Xtreme bagiji
B1600 bagiji

Izmatoti foto: AX Latvia www.axlatvia.lv

Nākamais LČ posms notiks 3.-4. jūnijā Mūsas trasē, Bauskā.

KSC

Leave a Reply