Gražulis ar Latvijas izlasi noslēdz lielisko PK kvalifikāciju ar vēl divām uzvarām

24. un 27.februārī Latvijas basketbola valstsvienība aizvadīja pēdējās divas kvalifikācijas spēles Pasaules kausa atlases turnīrā, kurās tika gūtas divas uzvaras pār Turciju un Grieķiju. Lai gan valsts izlase jau iepriekš bija garantējusi vietu finālturnīrā, šīs divas uzvaras deva vēl papildu enerģiju un motivāciju veiksmīgam startam PK finālturnīram, kurš notiks augustā un septembrī Filipīnās, Indonēzijā un Japānā.

Izlases kontekstā koknesiešus īpaši interesē spēka uzbrucējs Andrejs Gražulis, kurš savus pirmos soļus sportā spēra tieši Koknesē, jo līdz 9.klasei aktīvi trenējās vieglatlētikā un tikai tad pirmo reizi pievienojās kādai ko basketbola skolām – sākumā Jēkabpils sporta skolai, bet pēc tam uzsāka mācības Ventspils basketbola kluba sistēmā. Šobrīd Andrejs ir valstsvienības pamatsastāva spēlētājs un viens no trim, kas spēlējis visās kvalifikācijas turnīra spēlēs. Viņa loma komandā ir nozīmīga un bieži tiek laists laukumā tieši spēles izšķirošajos brīžos. Tāpēc mēs Koknesē esam ļoti priecīgi un lepojamies, ka no mūsu mazās pilsētas ir izaudzis tik augsta līmeņa sportists un basketbolists.

Spēlē pret Turciju Latvijas vinnēja ar 83:74, Andrejs gāja laukumā starta pieciniekā un nospēlēja 27 minūtes, kas bija lielākais spēles laiks komandā. Sev atvēlētajā laikā tika gūti 7 punkti, izcīnītas 5 bumbas, atdotas tikpat piespēles, kā arī pārtvertas trīs bumbas un pieļautas divas kļūdas. Gražulis bija trešais efektīvākais komandā aiz Strautiņa un Žagara.

Savukārta spēlē pret Grieķiju, kuru Latvija “Arēnā Rīga” uzvarēja ar 67:57, Andrejs arī gāja laukumā starta sastāvā un nospēlēja 26 minūtes. Spēli Andrejs noslēdza ar 8 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām, trīs rezultatīvām piespēlēm un diviem blokiem, kas deva otro labāko efektivitāti komandā – 16.

Kokneses sporta centrs sveic Latvijas basketbola izlasi un arī pašu Andreju ar vēsturisko sasniegumu, jo Pasaules kausa finālā Latvija spēlēs pirmo reizi vēsturē. Savus pretiniekus mūsējie uzzinās 29.aprīlī, kad notiks finālturnīra apakšgrupu izloze. Ja uz augustu būs veseli visi Latvijas potenciāli labākie basketbolisti, tad Latvijai noteikti būtu pa spēkam pacīnieties par augstām vietām arī finālturnīrā.

Latvijas basketbola izlase, Andrejs 5. no kreisās
Rodions Kurucs un Andrejs Gražulis

FIBA Basketball World Cup 2023 European Qualifiers – FIBA.basketball

Foto: basket.lv

KSC

Leave a Reply