Kokneses jaunie vieglatlēti 11 reizes Top 8, Birkānei un Užulei pa sudrabam

3. un 4.februārī Kuldīgā norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās U16 un U14 vecuma grupām, kurā piedalījās arī seši jaunie vieglatlēti no Kokneses, kuri sporta veidu apgūst Aizkraukles novada sporta skolā. Divu dienu garumā koknesieši piedalījās 15 startos, 12 reizes tiekot top 10 un izcīnot divas sudraba medaļas.

Vieglatlētiku Latvijā māca vismaz 50 sporta skolās un dalību valsts meistarsacīkstēs sportisti nodrošina tikai tad, ja ir sasniegts attiecīgajam vecumam noteiktais normatīvs katrā disciplīnā. Tā, piemēram, lai varētu startēt augstlēkšanas sacensībās U16 meitenēm, normatīvs ir 1.48 metri, tāllekšanā 5.00 m, lodes grūšanā 9.50m utt. Tātad, pie starta LČ tiek tikai paši labākie un būtībā kvalificēšanās LČ jau ir liels sasniegums, ko ne visi audzēkņi spēj.

Šajā ziemas sezonā pavisam seši Kokneses U14 un U16 vecumposma vieglatlēti bija izpildījuši kvalifikācijas prasības un varēja doties cīnīties plecu pie pleca ar visas valsts labākajiem vienaudžiem.

Debija šāda līmeņa sacensībās bija Alisei Podniecei, kas tikai pirmo gadu startē U14 vecuma grupā un tajā startēs arī nākamgad. Alise piedalījās 60 m sprintā un ar rezultātu 9.01 sekunde izcīnīja 17.vietu 29 dalībnieču konkurencē. Alise arī skrēja sporta skolas 4x200m stafetes komandā un kopā ar kolēģēm izcīnīja 6.vietu, sasniedzot rezultātu 2:06.18.

Alise (#14), nododot stafetes kociņu

Ričards Logins pirmo gadu startē U16 vecuma grupā un viņš bija izpildījis normatīvus 400 metru distancē un 800 metru distancē. Pirmajā dienā Ričards 400m distanci veica 1:00.37, kas deva 20.vietu 31 dalībnieka konkurencē. Tas varbūt nebija tas rezultāts, uz ko Ričards bija cerējis, bet tomēr par 13 sekundes simtdaļām labots personiskais rekords un laba pieredze nākamajiem startiem. Otrajā dienā bija starts 800 metros, kur personīgo rekordu izdevās labot par vairāk nekā 10 sekundēm un tagad tas ir 2:22.28. Tas Rišardu ierindoja 18.vietā starp 29 dalībniekiem. Pirmais sešinieks bija tikai četru sekunžu attālumā (2:18.11) un ja vien Ričards būtu mazliet vairāk pastrādājis distances vidusdaļā, nevis sveicinājis skatītājus, tad vieta varēja būt arī labāka. Ne par velti pēc finiša, viņš trenerim teica, ka “pat neesot piekusis”. Šī bija pirmā reizē, kad Ričards skrēja gan 400m, gan 800m tik liela mēroga mačos. Tāpat pavasarī viņš beidzot tiks uz skrejceļa treniņos, kas varētu uzlabot rezultātu (jo ziemā Koknesē vidusdistanču skrējējiem nav kur praktizēties).

Ričards skrējiena laikā sveicina skatītājus ar “chili chili” žestu

Negaidīti augstas vietas sasniedza sprinteris Reinis Cīrulis, kurš uzstādīja divus jaunus personīgos rekordus un finišēja desmitniekā gan sprintā, gan barjersprintā. Ja vēl janvāra pirmajā pusē Reinis normatīvus startam LČ izpildīja ne visai pārliecinoši, tad uz LČ bija izdevies iegūt pavisam citu, daudz labāku sportisko formu. Barjerās Reinis savam iepriekšējam rezultātam spēja “nomest” gandrīz 8 desmitdaļas un ar 10.40 sekundēm tika klasificēts 9.vietā starp 36 dalībniekiem. Savukārt, sprintā Reinis ar trešo labāko laiku un personīgo rekordu 8.55s iekļuva finālā, kur sīvā cīņā par trešo vietu bija spiests atzīt krāslavieša Aleksa Ozoliņa pārākumu. Bet 4.vieta LČ ir lielisks sasniegums jaunajam sportistam, kurš tagad ir vēl apņēmīgāks gūt lieliskus rezultātus vasarā.

Reinis (#4) 60m sprinta finālā

Lielisku sniegumu visās trijās disciplīnās nodemonstrēja Valērija Kovaļevska, kas U14 grupā startēja 60 metros, lodes grūšanā un 300 metros. Vispirms Valērija piedalījās sprinta sacensībās, kur jau priekšskrējienā tika sasniegts PB 8.55s, kas kā sestajai ļāva iekļūt finālā. Finālā izdevās vēlreiz labot PB uz 8.45s (III sporta klase) un izcīnīt augsto 5.vietu. Teicamu laiku sasniedza uzvarētāja Alise Blaua, kas finišēja pēc 8.08 s. Nākamajā disciplīnā lodes grūšanā Valērija sasniedza personīgo rekordu 10.76m, kas šoreiz bija pietiekami 5.vietai. Visaugstvērtīgāko rezultātu Valērija sasniedza otrajā dienā 300 metros. Finišu izdevās sasniegt pēc 45.20 sekundēm (II sporta klase), kas gan deva “tikai” 6.vietu. Ar šādu rezultātu Valērija būtu bijusi trešā ātrākā starp zēniem (tāpat kā sprintā), bet meiteņu konkurence šobrīd ir tik liela, ka arī ar II sporta klasi U14 vecuma grupā ir par maz, lai tiktu medaļās. Kopumā Valērijas starts vērtējams kā teicams, sasniedzot 3 personīgos rekordus un esot top 6 LČ trīs disciplīnās.

Valērija (#9) 60m priekšskrējienā

Vēl tikai pirms nedēļas Marta Užule izcīnīja uzvaru LČ daudzcīņā telpās, bet šonedēļ startēja trīs disciplīnās – barjersprintā, lodes grūšanā un augstlēkšanā. Visu nedēļu pavadījusi mājās ārstējot iesnas, Marta tomēr bija gana gatava, lai cīnītos ar spēcīgajām konkurentēm. Barjerspintā ar 9.58 sekundēm bija pietiekami 7.vietai, uzreiz aiz fināla dalībniecēm. Lodes grūšanā starts vērtējams kā apmierinošs, jo 10m atzīme tika pārsniegta (10.37m) un ar to bija pietiekami 7.vietai. Lai arī jau sezonas ievadā Marta grūda lodi pāri 10 ar pusi metriem un bija pamatotas cerības sākt grūst arī pāri 11m, tomēr sacensībās līdz galam tas nerealizējās, tāpēc būs iemesls treniņos vēl vairāk piestrādāt pie šīs disciplīnās, lai nostabilizētu un uzlabotu tehnisko izpildījumu. Otrajā dienā Martai bija starts viņas labakajā disciplīnā – augstlēkšanā. Marta pārliecinoši veica augstumus 1.59m, bet 1.62m pakļāvās ar otro reizi. Arī 164cm tika pārlekti ar pirmo, bet galvenā konkurente Aleksandra Rozmarija Zandberga 164cm pārvarēja ar pēdējo trešo lēcienu. Abas sportistes pārleca arī 166cm augsto latiņu – Marta ar trešo piegājienu, bet Zandberga ar pirmo. 168cm latiņa nepakļāvās nevienai no sportistēm (pirmajos divos mēģinājumos Marta nebija tālu no augstuma pārvarēšanas)un pēc sacensību noteikumiem uzvara pienācās Zandbergai, bet Marta izcīnīja 2.vietu. Šī bija Martas jau septītā godalga Latvijas čempionātos.

Marta pārvarot augstumu
Marta apbalvošanā

Kadrija Birkāne arī vēl tikai pirms nedēļas bija izcīnījusi savu karjeras spilgtāko panākumu, mājās pārvedot bronzu no LČ daudzcīņā un šoreiz Kuldīgā piedalījās visās trīs lekšanas disciplīnās. Trīssoļlekšanā Kadrijai izdevās izcīnīt 2.vietu un sudraba medaļu, ceturtajā mēģinājumā uzstādot personīgo rekordu 11.20m, kas ir I.Gaiša Kokneses vidusskolas visu laiku otrais labākais rezultāts. Piektais un sestais lēciens Kadrijai bija vēl labāks, bet pārkāpta atspēriena dēlīša dēļ, tie netika skaitīti. Bet tā kā Kadrija trīssoli lec tikai pirmo gadu U16 grupā, viņai vēl būs iespējas parādīt savas spējas nākamajos mačos kādreiz vasarā. Otrajā dienā Kadrija izcīnīja 4.vietu tāllēkšanā, aizlecot 5.23 metrus. Kadrija pēc piecām lēcienu sērijām vēl bija 3.vietā, bet pēdējā sēriju viņu pārleca Daugavpils sportiste Angelina Vetriņa ar 5.33 metriem. Lai arī Kadrija pati nebija apmierināta ar tāluma rezultātu, trenera skatījumā tas bija ļoti labs, jo otrā dienā pēc trīssoļa izdarīt kaut ko sakarīgu ir diezgan grūti. Kadrijai gan izdevās izdarīt ļoti atzīstamu sasniegumu, augstlēkšanā pārvarot 156cm un izcīnot 6.vietu. Tas nozīmēja, ka visās trīs lekšanas disciplīnās viņa izcīnija vietu Top6 LČ, pie tam visās disciplīnās sasniedzot vismaz II sporta klases rezultātu līmeni. Arī Kadrijai, tāpat kā Martai, medaļa trīssoļlēkšanā bija jau septītā Latvijas čempionātos viņas sportistes karjerā.

Kadrija ieskŗejienā
Kadrija apbalvošanā
Kadrija augstlēkšanā

Ziemas sezonas U14 un U16 sportistiem ir noslēgusies un jāsāk gatavošanās posms pavasara un vasaras sezonai. Sportistus sacensībām gatavoja vieglatlētikas treneris Dāvis Kalniņš.

KSC

Leave a Reply