Pēc divu gadu pārtraukuma klātienē tiek godināti Kokneses sportisti

Pēc divu gadu pārtraukuma 16.decembrī Kokneses sporta centrā norisinājās viens no gada lielākajiem un gaidītākajiem pasākumiem – Kokneses sportistu godināšana. Uz šo pasākumu tika uzaicinātas 138 personas – sportisti, treneri un citi ar sportu saistīti cilvēki.
Patīkamā gaisotnē visi kopīgi atskatījāmies uz 2022.gadā piedzīvotajiem nozīmīgajiem brīžiem Kokneses sporta un sportistu dzīvēs.
Nenoliedzams ir fakts, ka koknesieši jau gadiem savas spējas ir pierādījuši gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām. Visu šo panākumu pamatā ir bijusi sportistu attieksme – mērķtiecīgs, neatlaidīgs un atbildīgs treniņu darbs, pašdisciplīna un vēlme sacensties, gūstot panākumus.
2022.gadā 18 dažādos sporta veidos tika izcīnītas 21 bronzas, 29 sudraba un 18 zelta medaļas.

Par 2022. gada Kokneses jaunatnes sportisti tika atzīta šķēpmetēja Elza Lazdiņa, par Kokneses gada sportisti Patrīcija Eiduka, bet gada sportistu – Andrejs Gražulis.
Lai motivētu jauniešus un viņu apziņu, ka viņi ir pamanīti un viņi var būt paši labākie, šogad tika ieviests jaunums apbalvošanā “Kokneses nākotnes zvaigzne sportā”, kuru saņēma deviņi Kokneses sportisti– vesermetēji Haralds Nungurs un Katrīna Dadzīte, vieglatlētes Kadrija Amanda Birkāne, Elizabete Kalniņa un Marta Užule, autosportisti Emīls Mirošņiks un Markuss Ūtēns, futbolsits Aleks Ščerbinskis un volejbolists Kristers Bite.

Un nu neliels atskats uz sportistu panākumiem 2022.gadā.

Nozīmīgākais 2022.gada notikums sportā bija ziemas olimpiskās spēles Pekinā, kurās sevi pierādīja talantīgā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka gūstot 32.vietu sprinta un 23.vietu 10 km distancē. Vēl viens no Patrīcijas ievērojamākajiem sasniegumiem ir 2.vieta Pasaules čempionātā U23 grupā 10 km. Eidukas vārds neskaitāmas reizes ir rotājis sporta ziņu virsrakstus, un nešauboties varam teikt, ka par šo talantīgo sportisti mēs dzirdēsim vēl daudz.
Patrīcijas jaunākais brālis Edijs Eiduks Pasaules čempionātā U23 30km distancē ieguva 32.vietu, bet EYOF U20 grupā sprinta distancē 20.vietu.

2022.gada jaunums Kokneses sporta sadaļā ir Sleddog sports jeb braukšana ar skūteri suņu pajūgā, kur 2.vietu Pasaules kausā DS2 kategorijā izcīnījis koknesietis Arvis Grigāns.

Arī bijušajiem Ivara Māliņa audzēkņiem ārpus Latvijas robežām gūti vērā ņemami sasniegumi. Kristers Gudļevskis Zviedrijas hokeja čempionātā ar komandu ieguva 10.vietu, bet volejbolists Kristers Dardzāns Itālijas čempionātā izcīnīja sudrabu.

Bet lielākā uzmanība, gods un slava šoreiz basketbolistam Andrejam Gražulim, kurš Latvijas izlases satstāvā pirmo reizi vēsturē izcīnīja ceļazīmi uz FIBA Pasaules kausa finālturnīru.

Bet nu pieversīsimies komandu sporta veidiem Latvijas mēroga sacensībās.
Lai gan aizvadītajā sezonā dažādu iemeslu dēļ 2.līgas čempionātā nepiedalījās apvienotā “Aizkraukle/Koknese” florbola komanda, tomēr mūsu sportisti medaļas paguva izcīnīt citu komandu sastavā. Sudrabs Raivim Kurņiginam, kurš spēles aizvadīja FK “Ozolnieki” sastāvā, bet zelts Niklāvam Vingrim, Rihardam Krauklim, Jurim Tomaševskim un Vitālijam Lubgānam, kuri sezonu aizvadīja FK “Kalsnava” sastāvā.

Volejbolā trenera Ivara Māliņa U16 zēnu komandai (Oskars Kalnozols, Kristres Bite, Maksims Feoktistovs, Roberts Bojers, Jānis Liepiņš, Edgars Eduards Butāns, Valters Kalniņš) sudrabs LVF ziemas volejbola čempionātā.
Pludmales volejbolā LSVS 1.vietu K60+ grupā izcīnījuši Dzintars Greļs, Modris Vilcāns un Jānis Feodorovs.

Basketbolā KSC komandai 2.vieta Aizkraukles novada čempionatā (Didzis Bērziņš, Otto Berziņš, Rojs Eglītis, Andrejs Grustāns, Dāvis Kalninš, Ilmārs Kalniņš, Evars Geršebeks, Andrejs Pavļenkovs, Ēriks Vilde, Niklāvs Vingris, bet Maxi Basket K60+ zelts Uldim Bērziņam.

Futbolā Kokneses sporta centra komandai 2.vieta ANČ (Ilmārs Kalniņš, Jānis Ārends, Reinis Kuzmas, Andrejs Pavļenkovs, Kārlis Beikerts, Dāvis Kalniņš, Didzis Bērziņš, Otto Berziņš, Dima Krupenkins, Krišs Knodze, Niklāvs Vingris, Egīls Baltcers, Kristaps Kovaļevskis, Valdis Vizulis). FK “Veina” attīstības līgā Oskaram Saulītim un Danielam Stomam 2.vieta. Danielam 2.vieta arī U16 meistarības līgā ar Ogres NSC.
Visbeidzot Latvijas sudrabs Alekam Ščerbinskim, kurš sezonu aizvadījis FS “Metta” sastāvā.

Antons Kursītis, Anna Lulle un Ernests Skopāns aizvadījuši LSVS galda tenisā, kur sīvā konkurencē komandu vērtējumā izdevās iegūt 1.vietu.  

Pārejot pie individuālajiem sporta veidiem sāksim ar “sporta karalieni” jeb vieglatlētiku.
Kokneses atlētiem šis gads ir bijis visai ražīgs. Latvijas čempionātos kopā izcīnītas 24 medaļas – 3 zelta, 7 sudraba un 14 bronzas. Visvairāk godalgu Latvijas čempionātos izcīnījusi U14 grupas atlēte Kadrija Amanda Birkāne, pierādot sevi diska mešanā (1.v), augstlēkšanā (3.v), pieccīņā (3.v) un tāllēkšanā (divas 3.v). Tāpat šajā vecuma grupā sevi pierādīja Elizabete Kalniņa, kura šķēpa mešanā izcīnīja 2.vietu.
U16 grupā Martai Užulei Latvijas sudrabs vieglatlētikas pieccīņā un bronza augstlēkšanā, kā arī 6.vieta Baltijas čempionātā septiņcīņā, bet Edmundam Beķerim bronza 3000m soļošanā. Divas sudraba medaļas 3000m soļošanā izcīnījusi arī U18 grupas atlēte Gundega Beķere, bet pieaugušo konkurencē 10000 km soļošanā 3.vieta Megijai Čakstei.
Divas U18 zelta medaļas talantīgajai šķēpmetējai Elzai Lazdiņai, kura šajā gadā paguvusi startēt arī Baltijas čempionātā (4.v) un Eiropas čempionātā izcīnot augsto 11.vietu.
Diska mešanā U18 bronza Ričardam Rolfam Lācītim.
Bet vesermetējiem kopā izcīnītas 9 medaļas. U16 brozna Katrīnai Dadzītei un Haraldam Nunguram. Haraldam izcīnīta arī 6.vieta Baltijas čempionātā. U18 grupā divas bronzas medaļas Patrīcijai Bērzkalnai, U20 sudrabs un bronza Unai Gadzānei, bet pieaugušo konkurencē bronza Otto Gustavam Bērzkalnam un divas sudraba medaļas Andrejam Pavļenkovam.

Arī Kokneses veterāniem bijuši starti LSVS dažādās disciplīnās. Vītolu gimene izcīnījusi dažādu kalumu medaļas vairākās vieglatlētikas disciplīnās – Aijai Vītolai (S60) 1.vieta 100m, 2.vietas 200m un trīssolī, 3.vietas 60m, 100m un trīssolī, Antrai Vītolai (S35) 1.vietas augstlēkšanā un trīssolī, 2.vieta augstlēkšanā, 3.vieta tallēkšanā, bet Arvīdam Vītolam (V70) 1.vieta augstlēkšanā, 2.vietas tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā un augstlēkšanā, 3.vietas trīssolī, tāllēkšanā un augstlēkšanā. Artim Zvejniekam labākais rezultāts 1.vieta 5000m (V40), Baibai Lullei 1.vieta lodes grūšanā (S45), Mārim Eglītim 1.vieta trīssoļlēkšanā (V50), Annai Lullei 1.vieta tāllēkšanā (S75), Jānim Gusevam 1.vieta 100m (V60) un Dāvim Kalniņam 1.vieta trīssoļlēkšanā (V35), kā arī 5.vieta Pasaules veterānu čempionātā V35 grupā trīssoļlēkšanā.
Pasākumā tika sveikti arī atlēti, kuriem šogad neizdevās izcīnīt čempionāta medaļas, tomēr katrs no viņiem bija mērķtiecīgi gatavojies, lai par tādām cīnītos. Par dalību LČ sveicām Valēriju Kovaļevsku, Reini Cīruli, Alfrēdu Lejiņu, Signi Dzērvi, Reini Nunguru, Patrīciju Popovu, Alenu Paļski, Gustavu Alfrēdu Ozoliņu, Ričardu Loginu, Keitu Apsāni un Paulu Sārtu.

Pauerliftingā jeb klasiskajā spēka trīscīņā Latvijas sudrabu sarūpēja Andrejs Pavļenkovs, bet zeltu Ingars Kļaviņš, Dāvis Kalniņš un Dārta Bērziņa. Dārtai nozīmīgs sasniegums arī Eiropas čempionātā Universitāšu kausā, kurā tika izcīnīta bronza, kā arī sudrabs LČ jauniešiem un junioriem. LČ piedalījās, bet šoreiz medaļas neizcīnīja Roberts Gžibovskis, Tomass Gercāns, Francis Aišpurs, Ritvars Kļaviņš un Dāvis Puišelis.

Peldēšanā par dalību LČ tika sveikta Keitija Skribāne, šaušanā ar 4.vietu Normunds Bērziņš, disku golfā ar 8.vietu Lautis Karlušas, makšķerēšanā par dalību LČ spiningošanā no laivām Viesturs Saulītis un Raimonds Dzenis, bet krosmintonā ar 1.vietu ICO Crossminton open sacensībās un dalītu 3./4. vietu LČ sveicām Mārtiņu Žogotu.

Arī tehniskajos sporta veidos Kokneses sportistu kļūst arvien vairāk. Motosportā Motošosejas STREET klasē čempiona titulu izcīnīja Dāvis Briedis.
Autosportā 2.vieta Latvijas kausā Junior Xtreme klasē Markusam Ūtēnam, Klāvam Žvaginam 2.vieta Latvijas-Lietuvas Rallijkrosa kausā YARIS CUP.
Četri piloti startēja LČ mini bagiju klasē – Emīls Mirošņiks (4.vieta), Klāvs Žvagins (5.vieta), Emīlija Ūtēna (11.vieta) un Markuss Žvagins (15.vieta)
Debiju LČ B1600 klasē un 9.vietu piedzīvoja Māris Riekstiņš, kuram arī 18.vieta Folkreisa Vasaras kausa ieskaitē.
Vairāk kā 150 autosportistu konkurencē Folkreisa Vasaras kausā 2.vietu sezonas kopvērtējumā izcīnīja Dainis Žvagins no Iršiem. 2.vieta arī Ingusam Lazdānam “Zemgale-Aukštaitija” reģionālajās sacensībās.
Par dalību autosporta sacensībās tika sveikti arī: Nauris Korklišs, Intars Zauls, Lauris Ozols, Rihards Skutels, Didzis Mirošņiks, Dace Rozenštama, Kristaps Kāpiņš, Sanita Mirošņika un Raimonds Žvagins.

Protams, sporta dzīvi Koknesē neveido tikai sportisti un viņu gūtie panākumi, to veido arī treneri un citi ar sportu saistītie cilvēki. Paldies vieglatlētikas treneriem Viktoram Ņuhtiļinam un Dāvim Kalniņam, volejbola treneriem Ivaram Māliņam un Dacei Skopānei, peldēšanas trenerei Jolantai Grugulei, distanču slēpošanas trenerim Valtam Eidukam, spēka trīscīņas trenerim Didzim Bērziņam. Paldies ikvienam kas ar savu ieguldījumu palīdz attīstiīties šai nozarei – paldies Indulim Asarītim, Artim Zvejniekam, Jānim Bērziņam, Aigaram Kalniņam, Ausmai Dandēnai, Marijai Korklišai, Janīnai Grinsonei – Veldei, Kalvim Priedem, Aijai Vītolai, Jānim Podniekam, Normundam Krūmiņam, Mārim Bružikam un Igoram Lullem, Gundegai Klaucānei un Sarmītei Rudzusiekai.
Un kur nu bez Kokneses sporta centra komandas – paldies Innai, Jelicai, Zanei, Ritai, Marikai, Inesei, Dacei, Sandrai, Jānim M., Jānim R., Olegam, Ivetai, Sanitai un Dāvim.

Paldies par pasākuma atmosfēru un muzikālo noformējumu duetam “Marika&Druvis”, kā arī Druvja Andriksona audzēkņiem, paldies Ingas Ozoliņas līnijdejotājām un Agras Bērziņas vadītajam tautu deju kolektīvam.

Jau iepriekš atvainojamies, ja kādu esam aizmirsuši pieminēt, bet ja tomēr tā ir sagadījies, aicinām nekautrēties un sazināties ar mums, informējot par saviem sasniegumiem vai ieguldījumu Kokneses sporta dzīvē.

Foto: Ginta Grincēviča

KSC

Leave a Reply