Kokneses trīssoļlēcējiem 3 uzvaras Bružika kausā 2022

5.augustā Kokneses stadionā jau ceturto reizi notika Latvijas rekordista trīssoļlēkšanā, koknesieša Māra Bružika kausa izcīņas sacensības trīssoļlēkšanā, kurās šogad piedalījās 31 trīssoļlēcējs. Sacensības pavisam notika 5 vecuma grupās vīriešiem un sievietēm un Kokneses trīssoļlēcēji uzvarēja trijās no tām. Komandu kopvērtējumā labākie bija Tukuma trīssoļlēcēji, kuri spēja iekrāt 4 uzvaras, bet pa uzvaras kausam aizceļoja uz Iecavu, Līvāniem un Salaspili. Kā ierasts, sacensības atklāja pats Māris Bružiks, kurš veica arī uzvarētāju apbalvošanu.

Ierasti visvairāk dalībnieku bija U16 vecuma grupā, kur startēja 7 meitenes un 4 zēni. Meiteņu konkurencē ļoti sīvā cīņā uzvarēja Līva Latve no Tukuma ar 11.07 metriem, par 3cm pārspējot Martu Užuli no Kokneses, kurai 11.04 metri. Marta pēdējā lēcienā lēca ļoti tālu, ap 11.40 metriem no atspēriena vietas, bet diemžēl pārkāpa atspeŗiena dēli un šis lēciens palika pie tiem, kurus sauc “kā būtu, ja būtu”. Trešajā vietā ierindojās cita koknesiete – Kadrija Amanda Birkāne, kas uzlaboja savu personīgo rekordu vairāk nekā par metru un labākajā mēģinājumā sasniedza 10.75 metrus. Abu Kokneses meiteņu rezultāti tagad ir iekļuvuši IGKV visu laiku piecu labāko rezultātu sarakstā – Marta ir trešā, bet Kadrija šobrīd ieņem 5.vietu.

Zēnu konkurencē viss goda pjedestāls tika tukumniekiem – Kārlis Ķiršakmens 11.55, Roberts Turķis 11.53, Kristers Šteinbergs 10.73, bet ceturtais ar ļoti labu personīgo rekordu bija Reinis Cīrulis no Kokneses ar 9.87 metriem. Jāpiebilst, ka U16 vecuma grupā šogad startē 2007. un 2008.gadā dzimušie bērni, bet Reinis ir dzimis tikai 2010.gadā, tā kā šajā vecuma grupā varēs startēt vēl 3 gadus.

U18 grupā jaunietēm dubultuzvara tukumniecēm – Marta Anna Putene sasniedza dienas otro augstvērtīgāko rezultātu starp visiem sacensību dalībniekiem – 12.04 metri, kļūstot par trešo sievieti, kas lēkusi Bružika kausā tālāk par 12 metriem, bet otrā bija Kristiāna Vegnere ar 11.04 metriem. 6.vietā ierindojās šķēpmetēja no Kokneses Elza Lazdiņa, kas sasniedza personīgo rekordu 9.62 metri. Jauniešiem uzvarēja iecavnieks Rihards Pūķis ar 13.73 metriem. Rihardam šī ir jau ceturtā uzvara Bružika kausā. Otrais ar 12.77m palika Kristers Zekunde no Tukuma, bet trešajā vietā koknesietis Alens Paļskis ar 12.14m. Kā atzina pats Alens, tad viņam šajā dienā galīgi nesanāca tas, ko bija gaidījis un rezultāts ir krietni zem viņa spējām.

U20 vecuma grupā junioriem startēja tikai Kokneses pārstāvji. Mazais dalībnieku skaits šajā grupā arī parāda šī brīža krīzes punktu vieglatlētikas piramīdā, bet cerēsim, ka tas drīz sakārtosies. Juniorēm ar 10.23 uzvarēja Evelīna Vitenberga, bet otrā ar 9.71m bija Una Gadzāne. Junioriem ar jaunu personīgo rekordu 12.84m uzvarēja Gustavs Alfrēds Ozoliņš.

Arī pieaugušo grupa šogad bija patukša, jo gan dāmām, gan kungiem uz starta izgāja tikai pa diviem dalībniekiem. Dāmām dubultuzvara tukumniecēm Lienei Gudriniecei (10.30m) un Vinetai Lorencai (9.69m), bet kungiem uzvarēja Sandis Dzenītis no Salaspils ar 15.07 metriem. Sandis ir pirmais trīssoļlēcējs, kurš atjaunotajā Kokneses stadionā ir lēcis tālāk par 15 metriem un šīs rezultāts ir arī jauns Bružika kausa rekords. Otrais ar 12.43 metriem bija Juris Kožeurovs no Tukuma.

Visbeidzot senioru grupa ar bija tikai pa diviem dalībniekiem dāmām un kungiem, lai gan sākotnējos pieteikumos bija krietni vairāk. Lai vai kā, dāmām uzvaras laurus plūca Mārīte Vilcāne no Līvāniem ar 8.05 metriem, otrajā vietā atstājot novadnieci Vitu Ormani. Kungiem labākais šoreiz bija Dāvis Kalniņš no Kokneses ar 14.12 metriem, bet otrais ar 9.19 metriem bija Juris Lebedoks no Līvāniem. Arī Dāvis, tāpat kā Rihards Pūķis, izcīnīja Bružika kausu jau ceturto reizi.

Šogad pirmo reizi notika arī komandu cīņa, kur tika ņemtas vērā piecas labākās vietas jebkurā vecuma grupā. Par pirmajiem uzvarētājiem kļuva Tukuma trīssoļlēcēji, kuri izcīnīja 4 uzvaras (Latve, Ķiršakmens, Putene, Gudriniece) un kā piektā ieskaite bija viena no četrām izcīnītajām otrajām vietām (Turķis, Vegnere, Lorenca, Kožeurovs). Otrie palika Kokneses trīssoļlēcēji ar 3 uzvarām (Vitenberga, Ozoliņš, Kalniņš) un divām otrajām vietām (Užule un Gadzāne), bet trešajā vietā ierindojās Līvānu komandu, kurai gan bija tikai 4 dalībnieki (Vilcānei 1.vieta, Lebedokam 2.vieta, Ormanei 2.vieta, Švirkstei 5.vieta).

Paldies dalībniekiem, tiesnešiem, skatītājiem un Mārim Bružikam par jauko un sportisko pasākumu sezonas noslēgumā!

LVS | Māra Bružika kausa izcīņas sacensības trīssoļlēkšanā (athletics.lv)

KSC

Leave a Reply