Elza Lazdiņa izcīna 11.vietu Eiropā un uzvar Latvijas čempionātā

Bijusī Kokneses vieglatlētikas audzēkne, šķēpmetēja Elza Lazdiņa 7.jūlijā Izraēlas pilsētā Jeruzalemē izcīnīja 11.vietu Eiropas U18 čempionātā vieglatlētikā, bet jau pēc divām dienām Jelgavā izcīnīja arī savu trešo Latvijas čempionātu zeltu, kļūstot par divkārtēju 2022.gada Latvijas čempioni šķēpmešanā U18 vecuma grupā.

Maijā Talsos Elza spēja izpildīt Eiropas čempionāta kvalifikācijas normatīvu (46.50m), aizmetot šķēpu 46.75 metru tālumā un tādejādi nopelnīja vietu valsts izlases sastāvā, lai dotos uz Eiropas čempionātu. Kvalifikācijas sacensībās Elzai padevās 46.40 metru tāls metiens, kas bija pietiekami tālu, lai iekļūtu 12 labāko dalībnieču skaitā, kuras varēs startēt finālsacensībās. Šķēpmešanas finālā Elza tika pie trim mēģinājumiem, labākajā metot 43.42 metrus tālu, kas sacensību kopvērtējumā deva 11.vietu.

Jau pēc divām dienām Elza startēja arī Latvijas čempionātā, kur sīvā cīņā tika izcīnīta pirmā vieta ar rezultātu 45.77 metri, otrās vietas ieguvēju Sandru Brikmani apsteidzot par 42 centimetriem. Atgādināsim, ka Elza par valsts čempioni kļuva arī aprīlī notikušajā Latvijas ziemas čempionātā šķēpa mešanā.

Elza šobrīd šķēpmešanas prasmes apgūst Murjāņu sporta ģimnāzijā pie trenere Andreja Vaivada, bet pirms astoņus vieglatlētika tika apgūtas Aizkraukles sporta skolas Kokneses filiālē pie trenera Dāvja Kalniņa.