Lazdiņa “Talsu šķēpos” izpilda EČ normatīvu – 46.75m

28.maijā Talsos norisinājās starptautiskās sacensības šķēpa mešanā, kurās veiksmīgi piedalījās arī bijusī Kokneses vieglatlētikas pārstāve 15 gadus vecā Elza Lazdiņa. Pirmo gadu startējot U18 grupā un metot 500 gramus smago šķēpu, Elza uzrādīja rezultātu 46.75 metri, kas ir arī jauns personīgais rekords. Šīs rezultāts dod arī iespēju startēt U18 Eiropas čempionātā, kas no 4.-7.jūlijam notiks Jeruzālemē, Izraēlā.

Elza Lazdiņa, bijusī IGKV audzēkne, mācības Aizkraukles sporta skolas vieglatlētikas nodaļā pie trenera Dāvja Kalniņa uzsāka 2014.gada rudenī un tikai astoņu gadu laikā ir izdevies tikt līdz Eiropas līmeņa rezultātam. No 2021.gada oktobra Elza treniņus turpina Murjāņu sporta ģimnāzijā pie trenera Andreja Vaivada, kura vadībā arī izdevies izpildīt EČ normatīvu. Sacensības Elzai šoreiz otrā vietā, uzvarētājai Dinijai Līgai Paeglei – 47.30m.

Tāpat normatīva izpilde arī ļaus piedalīties Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā, kurš no 24.-30.jūlijam notiks Slovākijā. Tajās sacensībās piedalās 2006. un 2007.gadā dzimušie sportisti, tā kā Elzai tur būs nosacīti mazāka konkurence.

Elza Lazdiņa apbalvošanā
Elza sacensību laikā

KSC

Leave a Reply