Patrīcija un Edijs Eiduki ar sprinta sacensībām noslēdz PČ junioriem

No 22. – 27.februārim Norvēģijas slēpošanas centrā Lignā norisinājās Pasaules junioru čempionāts distanču slēpošanā, kurā piedalījās arī māsa un brālis Patrīcija un Edijs Eiduki no Vecbebriem, pārstāvot ne tikai valsts izlasi, bet arī bijušo Kokneses novadu un tagadējo Aizkraukles novadu. Patrīcija 10km klasiskā stila distancē kļuva par Pasaules vicečempioni U23 grupā, bet Edijs 30 km masu startā izcīnīja augsto 32.vietu.

Patrīcijai Eiduka, kura U23 grupā startē otro gadu, piedalījās divās distancēs – 10km klasiskā stila distancē ar intervāla startu un 1.2km brīvā stila sprinta distancē. Kā jau ziņojām iepriekš, tad 10km distancē Patrīcija slēpoja fantastiski un izcīnīja 2.vietu, tikai par sekundi piekāpjoties uzvarētājai Anjai Vēberei no Šveices. Šī medaļa ir vēsturiska, jo tā ir ne tikai Patrīcijas pirmā medaļa PČ, bet arī pirmā Latvijas medaļa PČ distanču slēpošanā jebkurā vecuma grupā.

Arī sprinta sacensības Patrīcija uzsāka ļoti labi, pārliecinoši kvalificējoties ceturtdaļfināliem ar sesto labāko laiku, kas deva pamatotas cerības uz augstu vietu sacensību noslēgumā. Diemžēl savā ceturtdaļfināla slēpojumā, kurā bija ļoti augsts temps, Patrīcija izcīnīja piekto vietu, kas nozīmēja to, ka pusfināls noteikti netiks sasniegts un sacensības līdz ar to bija noslēgušās. Sprinta gala protokolā Patrīcija tika klasificēta 21.vietā.

Edijs Eiduks, kurš startēja junioru grupā, labāko rezultātu uzrādīja savā pirmajā startā – 30km brīvā stila distancē ar kopēju startu. Edijs sasniedza 32.vietu 67 dalībnieku konkurencē. 10km klasikā ar intervāla startu Edijam 56.vieta, bet sprinta kvalifikācijā sasniegta 67.vieta. Edijs junioru grupā varēs startēt arī nākamgad.

Sveicam abus sportistus ar sasniegtajiem augstvērtīgajiem rezultātiem PČ un vēlam veselību un izturību atlikušajā sezonas daļā un arī turpmākā karjerā!

Patricija Eiduka
Edijs Eiduks

Rezultāti – FIS Cross-Country – Lygna (NOR) – Event Details (fis-ski.com)

KSC

Leave a Reply