Eiduks turpat pie Top30, kļūstot par trešo labāko junioru čempionātos slēpošanā

Šodien Norvēģijas pilsētā Lignā pasaules junioru un U23 čempionātā distanču slēpošanā pirmajā sacensību dienā 30km distancē brīvajā stilā ar masu startu junioriem (2002.g. un jaunāki) 74 dalībnieku vidū 32.vietu izcīnīja Edijs Eiduks no Vecbebriem, kļūstot par trešo labāko no latviešiem pasaules junioru čempionātos vīriešu konkurencē. Madonietis Lauris Kaparkalējs finišēja 41.vietā. Līdz ar to vismaz puišu konkurencē vērojams latviešu slēpotāju progress, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, informē Latvijas Slēpošanas federācijas pārstāvis Ivars Bācis.

Ja Estere Volfa un Elza Bleidele 15km juniorēm ierindojās pēdējās vietās, tad mūsu puiši, kas abi dzimuši 2003.gadā, priecēja ar labiem rezultātiem, aiz sevis atstājot pusi no konkurentiem. Pēc FIS punktu reitinga Lauris Kaparkalējs bija 40., bet Edijs Eiduks desmit pozīcijas zemāk – 50. Ar šādiem numuriem abi latvieši arī startēja 30km (6x5km), pirmajos kilometros cenšoties turēties labāko četrdesmitniekā. Otrā apļa sākumā līderu grupā palika 31 slēpotājs, kuru vidū noturējās Eiduks, bet Kaparkalējs atradās desmit sekunžu attālumā ceturtā desmita vidū.

Trešā apļa vidū arī Edijs vairs nespēja noturēt kontaktu ar vadošajiem lielvalstu slēpotājiem, taču tik un tā ar vācieti un diviem zviedriem pēc pusdistances jeb 15km atradās trešā desmita vidū no 24.-27.vietai (+46 sek.), pretendējot uz vecākā brāļa Valta Eiduka sasniegumu vai tā pārspēšanu turpat Lignā pirms 18 gadiem, kad Valts  ieguva 26.vietu. Tikmēr Lauris deviņu slēpotāju grupiņā no 35.-43.vietai līderiem zaudēja jau gandrīz divas minūtes.

Slēpotājs no Vecbebriem turpinājumā pamazām sāka zaudēt tempu, bet pēc 20km ātrums strauji kritās, taču pat līdz 28km, kur tika uzrādīts 30.laiks (+5:31), bija iespējas noturēties trīsdesmitniekā. Tomēr Edijam tas neizdevās, finišējot 32.vietā, kas ir pēdējo piecu gadu labākais Latvijas slēpotāju rezultāts pasaules junioru čempionātos. Tikai jau pieminētais Valts Eiduks un Indulis Bikše 2015.gadā ar iegūto 17.vietu ir bijuši augstāk.

Arī Kaparkalējs uzrādīja atzīstamu rezultātu, pakāpjoties no 43. uz 41.vietu. Līdz ar to abi Latvijas pārstāvji finišēja labāko piecdesmitniekā, kas nav bijis vairākus gadus. Pagājušajā čempionātā mūsu vadošās slēpotājas Patrīcijas Eidukas brālis divos startos bija ārpus septiņdesmitnieka, bet Kaparkalējs ieņēma 62.un 81.vietu Līdz ar to šī čempionāta pirmajā startā Latvijas vadošie juniori parādījuši progresu salīdzinājumā ar pagājušo gadu un sagādāja pozitīvas emocijas slēpošanas cienītājiem.  

Līdzīgi kā olimpiskajās spēlēs arī junioru čempionātā lielisku sagatavotību rādīja krievu slēpotāji, aizņemot pirmās četras vietas. Uzvaru izcīnīja Aleksandrs Ivšins. Tikmēr labākais no nekrievu slēpotājiem bija kanādietis Tomass Stīvens, kurš uzvarētājam zaudēja vairāk nekā minūti.

Juniorēm (2002.g. un jaunākas) 15km distancē brīvajā stilā ar masu startu Estere Volfa un Elza Bleidele no 62 finišējušām dalībniecēm ierindojās Top5 no beigām – 58. un 60.vietā.

Informāciju sagatavoja slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis

Leave a Reply