Sporta pasākumi Koknesē 2016.gadā – skaitļi

2016.gads tūlīt būs iztērējis visas savas 366 dienas. Un daudzās no šīm dienām norisinājās sporta pasākumi Kokneses sporta centrā un tā teritorijā. Pavisam 79 ar sportu saistīti pasākumi tika aizvadīti šajā gadā, kopā dalībnieku skaitā apvienojot nepilnus 4000 dalībnieku. No 79 pasākumiem, 51 pasākums notika ar tiešu KSC piedalīšanos pasākuma norisē un šajos pasākumos tika iesaistīti pavisam 2400 dalībnieku.

Šajā gadā arī iezīmējās aptuvenais Kokneses sporta centra pasākumu plāns, kāds tas varētu palikt gan 2017.gadā, gan arī vismaz kādus piecus nākamos gadus. KSC organizē liela mēroga sacensības, kur piedalās augsta līmeņa sportisti no visas Latvijas, kā piemēram, “Viestura kauss” vieglatlētikā veterāniem, “Kokneses kauss” vieglatlētikas mešanu disciplīnās jaunatnei, “Kokneses kauss” volejbolā un Kokneses novada atklātais čempionāts pludmales volejbolā. Bez šīm sacensībām, tiek rīkotas arī atklātās sacensības tādos sporta veidos kā telpu futbols, novuss, galda teniss, vieglatlētika, peldēšana, spēka trīscīņa, zolīte un skeitparka veidos. Tāpat sacensību kalendārā iekļauti pasākumi, kas domāti vairāk izklaidei – Pasaules sniega diena, kuras mērķis ir motivēt cilvēkus aktivitātēm brīvā daba ziemā, Ģimeņu sporta diena, kuras mērķis ir popularizēt ģimenisku sportošanu kopā ar radiem un draugiem, Olimpiskā diena, kuras mērķis ir gan izglītot gan ievirzīt skolēnus sportiskā noskaņā.

Bez nosauktajām sacensībām ,kas domātas jebkuram, KSC arī organizē divus pasākumu veidus tieši novada iedzīvotājiem. Otro sezonu notika Ielu sacensības, kurās notika 8 sacensību posmi, bet šosezon Ielu sacensībās paredzēti 13 sporta veidi. 2016.gadā tika iedibināts jauns arī jauns sportisks pasākums un pat pasākumu sērija – “Koknese sporto”. Šīs pasākumu sērijas ietvaros katru otro pirmdienu KSC organizē temtiskos koptreniņus, kuros piedalīties aicināti jebkura vecuma, dzimuma un fiziskās sagatvotības cilvēki. Šajā gadā pavisam notika 22 “Koknese sporto” pasākumi, kuros piedalījās vairāk kā 500 dalībnieki.

Kokneses sporta centra bāzē – sporta hallē, baseinā un stadionā savas sacensības aizvada arī citi. Jau kārtējo sezonu ziemā mūsu hallē iespējams vērot Latvijas florbola čempionāta spēles 2.līgā, ANSS sacensības basketbolā, volejbolā un tautas bumbā. Regulāri mūsu infrastruktūru izmanto arī LSSF, kas organizē Latvijas mēroga sacensības skolām volejbolā un vieglatlētikā. Tāpat pie mums notika arī Latvijas jaunatnes volejbola čempionāta spēles, Vidzemes futbola čempionāta spēles jaunatnei un vecmeistaru peldēšanas sacensības “Kokneses rudens”. Visu pasākumu apkopojumu varat skatīt tabula zemāk.

Gana sportisks bijis 2016.gads. Augstāk uzskaitītais attiecas tikai uz sporta pasākumiem, kas notika Koknesē, bet bez visiem šiem pasākumiem, mūsējie novadnieki bija gana aktīvi arī citviet. Visus mūsējo sasniegumus var apskatīt sasniegumu sadaļā.

Laimīgu, veiksmīgu, netraumatisku un aktīvu 2017.gadu!

Dāvis Kalniņš, KSC

Leave a Reply