Koknese interesantā spēlē piekāpjas Aizkraukles “Pagastam”

Ar spēli pret Aizkraukles “Pagastu” regulāro turnīru Aizkraukles basketbola čempionātā noslēdza Kokneses vienība, kas ar 52:64 bija spiesta atzīt pretinieku pārākumu. Mazliet pastāstīšu, kāda bija spēle un arī atskatīšos uz koknesiešu paveikto līdz šim.

Šī bija sezonas pirmā agrā spēle. Tāpēc ierasto sestdienas rīta režīmu nācās pārkārtot. Nevarēju ilgi gulēt kā ierasts, tāpēc cēlos ātrāk, lai pabrokastotu un iedzertu kafiju, pie reizes noskatījos arhīvā mākslas filmas “Viens pats mājās 2” beigas, kuras neredzēju iepriekšējā vakarā, jo aizmigu ar limonādes glāzi rokās pēc aktīvās un piesātinātās darba nedēļas. Protams, kā jau būsiet pamanījuši, man un manam franču auto ļoti patīk ziemīgie laikapstākļi, bet šoreiz to burvību nevarēju baudīt ASC stāvlaukumā, jo ārā valdīa vien apmtuveni mīnus 1 grāds, kas nebija atstājis nevienu sniega vai ledus gabaliņu, kur mans “francītis” varētu izpausties.

Devos iekšā ASC, lai laicīgi ieņemtu savu mīļo vietiņu C sektora kreisajā pusē. Pirms Kokneses spēles vel paspēju redzēt beigas Policijas un Neretas spēlei, kur labāki izrādijās policisti.

Drīz sākās arī Kokneses spēle. Abas komandas bija ieradušās ar 11 spēlētāju sastāviem, šķiet Pagastam bija visi labākie, bet Koknesei iztrūka brāļu Bērziņu, kur viens bija darba darīšanās Rīgā, bet otram sadzīviska pirksta trauma sporta stunda.

Koknese iesāka ar Višķeru, Grustānu, Pavļenkovu, Asmusu un Kalniņu. Pats spēles sākums, ka jau ierasts, pavisam mazrezultatīvs un pēc vairākām minūtēm tikai 4:4. Aizsardzība dominēja. Tad “Pagasts” strauji paielināja savas spēles apgriezienus, kas ļāva Valdim Padomam gūt vairākus svarīgus grozus un izvirzīt savu komandu vadībā ar 18:4. Līdz ceturtdaļas beigām gan Koknese mazliet atguvās un noslēdza to ar 10:18. Labi spēlē bija iejuties līdz šim ne pārāk rezultatīvais Niklāvs Vingris, kurš guva vairākus grozus un arī veiksmīgi tika galā aizsardzība. Tikmēr ne pārak sekmīgs sākums komandas līderiem Grustānam, kurš spēli iesāka ar vairākām kļūdām, tai skaitā ar divām uzbrukuma piezīmēm. Savu neveiksmju joslu Andrejs pārtrauca ar danku pēc caurgājiena, kas manāmi pavilka Kokneses soliņu un komandu. Uz viļņa esošie Koknesieši pievilka pat līdz -3, bet tad atkal piedzīvoja neveiksmes uzbrukumā. Vairākas reizes, apmēram 4, tika nerealizēti viegli metieni no tuvas distances, kamēr otrā galā savus punktus pēc labām izspēlēm guva Pagasts. Puslaiks noslēdzās ar aptuveni 16 punktu pārsvaru Pagastam.

Otrais puslaiks turpinājās līdzīgā garā. Koknese epizodiski spēlēja labi un apņēmīgi un brīžiem samazināja rezultāta starpību, kam tomēr arī sekoja neliela atslābināšanās, pec kā tika zaudēti svarīgi punkti. Trešajā ceturtdaļā nelielas ceļgala sāpes piedzīvoja Asmuss, kuru steidza apskatīt komandas doks Leonīds Šprice, pēc pieredzējušā mediķa izmeklējuma, tika diagnosticēts viegls sasitums, kas bija pietiekami pozitīvi, lai spēli varētu turpināt. Ceturtā ceturtdaļa tika uzsākta jau pie -20. Šajā ceturtdaļā abas komandas spēlēja ar otrajiem sastāviem. Koknese uzlaida laukumā pirms tam vēl nespēlējušos Eihentālu un Gercānu, kuri līdz spēles beigām spēja atzīmēties ar gūtiem punktiem. Īpaši izcēlās Gercāns, kurš pamanījās ar lieliskiem žestiem nosvinēt savu pirmo trīni turnīrā.  Vispirms Tomass ļoti eleganti nodemonstrēja savus “stroķus” atgriezdamies aizsardzībā, bet pēc tam ielika tos atpakaļ “kabatā” nākošajam uzbrukumam. Diemžēl tie paspēja pārāk atdzist, jo nākamajā trijnieka mēģinājumā bumba lidoja apmēram 30cm zem stīpas. Spēlētāji aizvadīja pēdējo ceturtdaļu, uzstādot gala rezultātu 64:52 Pagasta labā.

Šobrīd gan nepateikšu, kā noslēdzās spēle starp Policiju un Pagastu, kas noteiks galīgo vietu sadalījumu pirms izslēgšanas spēlēm ,bet visticamāk, uzvaru piedzīvoja Pagasts, kas nozīmē, ka Koknese izslēgšanas spēles sāks no pusfināla, tiekoties ar Policijas un APVS spēles uzvarētāju. Koknese regulāro turnīru pabeidza ar 4 uzvaram un 1 zaudējumu.

Kā tad Koknesei gāja šajā turnīrā? Tika iesākts ar ļoti samocītu uzvaru pār Policiju, kur tika uzvarēts vien pagarinājumā ar 52:48. Tālāk sekoja uzvara pār Veterāniem, kam sekoja divas ļoti pārliecinošas uzvaras pār Neretu un APVS. Visbeidzot pēdējā spēlē zaudējums ar 52:64 Pagasts.

Komandas sastāvā līdz šim spēlējuši 13 spēlētāji. Rezultatīvākais ar 17 punktiem spēlē ir Didzis Bērziņš, kas aizvadījis tikai vienu spēli, bet ar 16.5 punktiem vidēji spēlē izcēlies Grustāns. Tālāk spēlētāji punktu guvuši ļoti sabalansēti, trešais ar 7.2 ppg ir Pavļenkovs, bet tālāk no 5.8 – 3.5 ppg guvuši veseli 9 spēlētāji, kas parāda komandas dziļumu. Katrā spēle labāk nospēlē kāds cits un ja kādam ļoti neiet, tad laukumā dodas līdzvērtīgs aizvietotājs. Tāpat jāņem vērā, ka visās spēlēs, izņemot pirmo, laukumā spēles laiks sadalās ļoti līdzīgi un visi pieteiktie tikuši laukumā kaut uz 5-6 minūtēm, bet spēlēs kā pret Neretu un APVS spēles laiks bijis vismaz 10 minūtes katram spēlētājam. Mazliet vairāk spēlē abi Andreji, kuri, atkarībā no spēles scenārija, pavada laukumā vairāk laika.

Visticamāk spēles atsāksies jaunajā gadā, par ko informēsim drīzumā. Bet tā kā tuvojas svētki un visi skaitīs dzejolīšus, tad iespējams kāds grib iemācīties kādu no Kokneses jokdaru (Korekovs, Eihentāls, Pavļenkovs) dzejolīšiem par komandas biedriem ziemassvētkos. Lūdzu, neņemiet puišus nopietni, viņi vienkarši bija labā noskaņojumā pēc veiksmīgā regulārā turnīra:

 • Tomass aiziet uzbrukumā
 • Izmet trīni izmisumā
 • Bumba tīkliņam teic “splash”
 • Tomijs stroķus nodzēš “hashhhh”

 

 • Ingars iziet ātrajā uz grozu
 • Cer viņš dabūt kādu sodu
 • Tiesnesis gan visu redz tīru
 • Ingars pārtraukumā iedzer vel kreatīnu

 

 • Ingars ieiet aptiekā
 • Un farmaceitei pajautā
 • Vai jums šeit nav kaut kas “wrong” ?
 • Kur pazudis mans “Nervostrong” ?
 • Korīts atkal izlaiž spēli
 • Sakodis starp zobiem mēli
 • Vēders sāp un paiet grūti
 • Pat nevar samīļot vairs brūti

KSC preses nodaļas reģionālo turnīru apskatnieks Otomārs Skaitlis

 

 

 

 

 

Leave a Reply