Kļaviņš gūst 13 punktus, Koknese uzvar APVS

Pēc neliela patraukuma Aizkraukles sporta centrā atsākās Aizkraukles novada atklatais čempionāts basketbolā, kur kārtējo spēli aizvadīja Kokneses komanda. Šoreiz laika apstākļi bija īpaši labi, jo pirmdienas žļurgu visās vietās bija nomainījis mērens sals. Tas gan nekādi nemainīja spēles norises apstākļus, bet manam automobilim gan, jo pirms spēles ierastā veikala apmeklējuma vietā, devos slidenā izbraucienā pa pilsētas ielām un ASC stāvlaukumu, pie tam vairākas reizes. Tā kā skatītāji bija pārsvarā sanākuši ar kājām, tad mans franču brīnums varēja kārtīgi izpausties, metot dažādas “saulītes” un karsējot “ručņiku”. Par laimi nevienu neapskādēju un pēc pāris minūšu ziemas priekiem, paņēmis savu somu, devos uz sporta halli vērot spēli. Ņemot vērā iepriekšējo spēļu rezultātus, bija gaidāma Kokneses uzvara, bet tā kā abas komandas ir gados jaunas, tad notikt varēja jebkas.

APVS (Aizkraukles profesionālā vidusskola) uz spēli bija ieradusies vien 7 cilvēku sastāvā, pie tam viens no komandas līderiem Edgars Saulītis acīmredzami spēlei nebija sagatvojies optimāli. Koknese ieradās 10 spēlētāju pulciņā, trūka Grustāna (aizņemts citā klubā) un D.Bērziņa (darbs Rīgā), kā arī ieradies nebija Vingris (personīgi iemesli, vārdadiena).

Uz iesildīšanos izgāja 9 spēlētāji, nesildījās vien Pavļenkovs, kurš jau bija paspējis uztaisīt treniņu un gatavojās spēlei atsevišķi. Tāpat viņam uz soliņa pavisam drīz pievienojās Korekovs, kurš uzreiz palūdza komandas mediķa Leonīda Šprices palīdzību, jo bija sūdzības par sliktu pašsajūtu. Uzklausījis Korekova sūdzības, Leonīds, kurš acīredzami vēl nebija līdz galam atskurbis no Pavļenkova vārda dienas svinībām galvaspilsētas naktslokālos nedēļas nogalē, izvirzīja ļoti apšaubāmu diagnozi, proti tādu pašu kā Arnoldam Švarcenegeram filmā “Juniors”. Par laimi pārējie komandas biedri pierunāja Leonīdu mainīt Korekova diagnozi uz ko reālāku un tika nonākts pie sliktas dūšas, visdrīzāk vedervīrusa dēļ. Spēles protokolā Korekova uzvārdam pretī parādījās ieraksts DND (did not dress).

Korekova veselības likstas pabojāja trenera korpusa plānus par spēli ar diviem pieciniekiem, jo nu bija palikuši vien 9 spēlētāji, bet otrajam pieciniekam talkā pārmaiņus nāca spēlētāji no pirmā piecinieka un spēle ritēja labi.

Īsumā par spēli. Galarezultāts 78:20 Kokneses labā. Pirmā ceturtdaļa tika uzvarēta ar 18:4. Pats spēles sākums gan bija līdzīgs, jo kādas trīs minūtes rezultāts turējās 4:4, bet tad, punktus gūstot līdzvērtīgi Koknese palielināja pārsvaru līdz 14 punktiem. Otro ceturtdaļu otrais piecinieks uzvarēja ar 18:5. Tālāk spēle turpinājās līdzīgā garā, ar vienas komandas dominanci. Kopumā abi piecinieki uzvarēja sev doto spēles laiku ar 29 punktu pārsvaru, kas kopā deva galarezultātu 78:20.

Šoreiz vērtēšu katru spēlētāju individuāli, jo par pašu spēli īsti ko rakstīt nav, un individuālā analīze līdz šim vēl nav bijusi.

Ingars Kļaviņš, 13 punkti, 10 zvaigznes – kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju, realizējot gandrīz visas sev dotās metiena iespējas, īpaši iespaidīgs bija 2+1 gājiens, kad ar ļoti lielu jaudu Ingars iekaroja pretinieka grozu no tuvas distances. Guva savus punktus svarīgos brīžos, kad komandai tas bija visvairāk nepieciešams, veicināja komandas izrāvienus pirmajā, otrajā, trešajā un ceturtajā ceturtdaļā.

20161206_194734

Kā redzams attēlā, tad jau pēc septītā punkta gūšanas, Ingars bija knapi valdāms. Pēc spēles beigām Ingars vairs nebija pieejams bildēšanai (atskaitot komandas kopbildi), jo atnākušās spēles fanes stāvēja rindā, lai uztaisītu selfiju ar šī mača rezultatīvāko, smaidīgāko un laimīgāko spēlētāju.

Andrejs Pavļenkovs, 12 punkti, 9 zvaigznes – veiksmīgi iekļāvās komandas spēlē. rādot līdera sniegumu un atbalstot jaunākos komandas biedrus ar vērtīgu padomu. Bija labā sportiskā formā neskatoties uz naktslokāla apmeklējumu nedēļas nogalē kopa ar komandas dakteri Leonīdu Šprici.

Ralfs Eihentāls, 12 punkti, 8 zvaigznes – atklāja mača rezultātu ar ļoti precīzu metienu no tuvas distances, bet pēc tam ieslēdza Kobes režīmu, kas noveda pie neprecīziem metieniem un divām kļūdām piespēlēs. Par laimi ceturtdaļas beigās atguva līdzsvaru savā spēlē un lieliski parādīja sevi 3.ceturtdaļā, gūstot 6 punktus. Tomēr nelielu dubļu piciņu šajā vaniļas mērcē nāksies iemest, jo spēlēs pēdējā minūtē tika piedzīvots stipri bloķēts metiens no bijušā komandas biedra Daniela Driksniņa, bet kā atzina pats Ralfs, tad tā viņam būs laba mācība citām spēlem, ka nedrīkst atslābt ne uz brīdi un jasaglabā maksimāla koncentrācija.

Otto Asmuss, 10 punkti, 9 zvaigznes – Otto šodien bija ļoti labs. Bija pamanāms abos laukuma galos, guva punktus un vāca bumbas, vairākas reizes izceļoties ar labām piespēlēm, pārtvertām piespēlēm un lieliskiem caurgājieniem. Izskatījās fiziski iespaidīgi.

Jānis Andrejevs, 9 punkti, 9 zvaigznes – Jānis, kura pamatdisciplīna ir volejbols, varēja izmantot savu iespaidīgo lēcienu no abām kājām, lai vāktu vienu atlēkušo bumbu pēc otras. Precīzi nesaskaitīju, bet kopā varēja būt ap kādām 12 bumbām, bieži vien pat vairakas pēc kārtas vienā uzbrukumā. Arī ar punktu gūšanu sekmējās, pielabojot partneru neprecīzos mēģinājumus un pašam sevi. Arī pāris iespaidīgi bloki (bet ne tik cik Driksniņam).

Otto Bērziņš, 8 punkti, 9 zvaigznes – šodien spēlēja komandas interesēs, necenšoties sasniegt savus personīgos rekordus statistikas ailēs. Apgādāja partnerus ar dažām labam piespēlēm, bet haotiskā spēles zīmējuma dēļ, ne pārāk bieži saņēma bumbu savu pamatpienākumu veikšanai.

Emīls Višķers, 7 punkti, 8 zvaigznes – spēles sākumā aizrāvās ar lieku driblēšanu pāri laukumam, uzmeta “ķieģeli” pēc dribla pāri visam laukumam. Bet savāca nenormāli daudz bumbu pie groziem, pirmajā ceturtdaļā 8 no pirmajām demsit bumbām bija Emīlam. Ceturtdaļās vidū guva skaistus grozus no pustālas distances, bet trešajā ceturtdaļā palīdzēja partneriem (Kļaviņam un Eihentālam) savākt statistiku, cīnoties komandas interesēs.

Dāvis Kalniņš, 5 punkti, 8 zvaigznes – labi aizvadīja 2.ceturtdaļu, trāpot trīnīti un dalot rezultatīvas piespēles Pavļenkovam, Andrejevam, Eihentālam un citiem. Pēdējā ceturtdaļā kļudījās ar metienu izvēli, kas pabojāja kopēju metienu procentu, bet rupju kļūdu nebija.

Tomass Gercāns, 2 punkti, 10 zvaigznes – labi iejutās uzbrūkošā aizsarga pozīcijā. Brīžiem gan nedaudz bailīgs, bet drosmīgs. Spēles beigās spēja gūt divus punktus, lai otro spēli pēc kārtas visi laukumā gājušie būtu guvuši kaut pa punktam. Labas metienu izvēles, bet apburtā groza stīpa nelaida bumbu iekšā tik daudz cik bija cerēts. Mazliet japiestrādā pie lēmumu pieņemšanas ātruma.

Armands Korekovs – DND

Pēc spēles devos mājup, izmetu vel dažus loku pa stāvlaukumu ar savu franču superauto, gandrīz uzrāvos uz policistiem, bet paspēju laikā nobremzēt un izlikties ka esmu nejauši saslīdējis. Tālāk devos nopirkt kādu veldzējošu limonādes pudeli, ko baudīt vakarā pie TV skatoties Ugunsgrēku ierakstā.

Nākamā spēle Koknesei sestdien 12:30 pret turnīra spēcīgāko komandu “Pagasts”. Būs jābrauc skatīties un ziņot jums par tās gaitu. Šī spēle noteikti nebūs no vieglajām, un Kokneses uzvara ir diezgan mazticama, bet komanda ir apņēmības pilna parādīt labu sniegumu un cīnīties līdz spēles beigām.

20161206_200246

Komandas kopbilde ģērbtuvēs pēc spēles. Īsta sauleszaķu izlase (nepievērsiet uzmanību Ingaram smaidam, kurš tur jau ir no pirmās ceturtdaļas vidus).

KSC preses nodaļas reģionālo turnīru apskatnieks Otomārs Skaitlis.

 

Leave a Reply