Grustāns ar 22 punktiem sekmē Kokneses uzvaru pār Veterāniem

Kārtējo spēli Aizkraukles novada atklātajā basketbola čempionātā vakar aizvadīja Kokneses komanda, kas pēc ne pārāk veiksmīga pirmā puslaika spēja saņemties otrajā un svinēt diezgan drošu uzvaru pār Veterāniem.

Spēli Koknese iesāka ar virknējumu Kalniņš, Eihentāls, Asmuss, Pavļenkovs un Grustāns. Pirmie daži uzbrukumi abām komandām bija nesekmīgi, bet tad piecus punktus pēc kārtas guva Kalniņš, vispirms trāpot floater tipa metienu, bet nākamajā uzbrukumā arī tālmetienu. Veterāni gan ātri atbildēja ar Spriņģa tālmetienu un pietuvojās. Tālāka ceturtdaļas gaita bija visnotaļ samocīta. Koknese nerealizēja vairākus brīvus metienus un bieži kļūdījās tehniskajā izpildījumā, bet pie sava groza nekādi nespēja ierobežot pretinieku 15.numuru Lodziņu, kurš guva 7 punktus pēc kārtas. Ceturtdaļas nobeigumā uz maiņu nākušais Kļaviņš Koknesei panāca 10:10, trāpot trīnīti. Tā arī noslēdzās pirmā ceturtdaļa.

Otrajā ceturtdaļā risinājās joprojām sīksta un mazrezultatīva cīņa. Pieredzējušie Veterāni neļāva jaunajiem koknesiešiem ieiet spēles ritmā un spēles temps bija ļoti saraustīts, labās epizodes mijās ar bērnišķīgām kļūdām un neprecīziem metieniem. Arī šīs ceturtdaļas rezultāts bija neizšķirts – 12:12 un tas ļāva puslaikam noslēgties neizšķirti 22:22. Neilgi pirms puslaika beigām Koknesei bija izdevies iegūt nelielu pārsvaru, bet veterāns Uldis Bērziņš trāpīja tālmetienu un rezultātu izlīdzināja.

Otro puslaiku Koknese uzsāka ar Višķeru, Grustānu, Bērziņu, Eihentālu un Asmusu. Spēle atsākās ar nelielu Kokneses pārsvaru (+4) pateicoties 4 Grustāna gūtajiem punktiem un pa grozam no Višķera un Bērziņa. Tad laukumā tika sūtīti pieredzējušie Kalniņš un Pavļenkovs kā arī atlētiskais Vingris, nomainot Asmusu, Bērziņu un Eihentālu. Šim sastāvam apmēram 6 minūšu laikā izdevās palielināt pārsvaru līdz apmēram +17 , gūstot aptuveni 18 punktus (atvainojos par aptuveniem cipariem, bet citādāk šoreiz nevar). Pusi no šiem punktiem sameta Grustāns, vēl 5 pievienoja Kalniņš, bet pa diviem pievienoja Vingris un Višķers.

6 minūtes pirms pamatlaika beigām tika nomainīts gandrīz viss sastāvs un laukumā devās tie, kas bija tikuši pie ierobežotāka spēles laika. Šajā nogrieznī sevi veiksmīgi paradīja Otto Bērziņš, gūstot 5 punktus, bet pārējiem šoreiz ar metieniem nesekmējās. Arī Veterāniem izdevās diezgan labas spēles beigas, jo izdevās izmantot Kokneses īsā sastāva trūkumus groza apakšā. Tas gan būtiski nemainīja spēles gaitu un Koknese svinēja uzvaru ar 58:43. Ar 22 punktiem Kokneses sastāvā labākais bija Andrejs Grustāns, 12 pievienoja Dāvis Kalniņš, 8 punkti Otto Bērziņam, 6 Emīlam Višķeram, 5 Ingaram Kļaviņam, pa 2 Niklāvam Vingrim un Andrejam Pavļenkovam, bet 1 punkts Otto Asmusam. Armands Korekovs, Ralfs Eihentāls un Tomass Gercāns šoreiz palika bez punktiem, bet guva vērtīgu pieredzi nākošajām spēlēm.

Koknesei šī bija otrā uzvara divās spēlēs. Nākošā spēle Koknesei jau nākamnedēļ, kad 22.11. plkst. 20:30 būs jātiekas ar komandu Nereta. Visu informāciju par Kokneses komandas gaitām varat apskatīt mūsu mājaslapas Rezultātu sadaļā.

Izmantotais foto: Anita Luckāne, Aizkraukles sporta centrs

KSC preses daļas reģionālo turnīru apskatnieks Otomārs Skaitlis

Leave a Reply